Strona główna Aktualności OpenMoji, czyli Emoji też mogą być otwartoźródłowe

OpenMoji, czyli Emoji też mogą być otwartoźródłowe

-

Choć emotikony są nam znane już dawna, tak dopiero w kilku ostatnich latach stały się one niezwykle popularne. Głównie za sprawą producentów smartfonów, którzy często dodają wiele funkcji związanych właśnie z Emoji. Jeśli tworzysz jakiś projekt, który potrzebuje „emotki”, to powinieneś zainteresować się czymś, co nazywa się OpenMoji.

Jest wiele aplikacji, w których emotikonki mogą się świetnie odnaleźć. Niestety, przygotowanie własnych to wbrew pozorom dosyć czasochłonne i ciężkie zajęcie. Można skorzystać również Noto Color Emoji font, czyli otwartoźródłowej paczki emotikon, która przygotowana została przez Google. Paczka ta jednak jest często wykorzystywana i nie zaskakuje swoim wyglądem. I w tym momencie mogę Wam polecić OpenMoji.

OpenMoji, czyli ładne i darmowe emotikonki

Znaleźli się pewni twórcy, którzy postanowili stworzyć od podstaw nowe emotikonki, które mają być śliczne i w pełni darmowe. Tak właśnie powstało OpenMoji, czyli paczka z liczbą ponad 3 tysięcy przeróżnych emotikon, która może być powszechnie wykorzystywana bez żadnych opłat.

Warto przeczytać: Linux Kernel 5.4 już jest! Wprowadza kilka ciekawych nowości!

Paczka ta zawiera emotikony w najważniejszych formatach – PNG, SVG oraz TTF. Poniżej możecie zapoznać się z wyglądem Emoji przedstawiających kota.

Poniżej natomiast możecie porównać emotikonkę hamburgera z tymi z innych paczek występujących w iOS, Google oraz WhatsApp (ta skrajna prawa to OpenMoji).

Tak jak wspomniałem wyżej, OpenMoji to projekt paczki otwartoźródłowych ikon, które mogą być wykorzytywane we wszystkich przypadkach – w jakiejś aplikacji bądź po prostu do wysyłania znajomym.

Jak podobają się Wam emotikony OpenMoji? Według mnie są naprawdę ładne 🙂

ŹródłoOMG!Ubuntu

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej