OPPO kończy z serią R. Teraz skupi się na modelach OPPO Find X oraz OPPO Reno

oppo rx17 pro
OPPO RX17 Pro

Pod koniec lutego tego roku pojawiła się informacja, że topowa seria firmy OPPO od teraz będzie nazywać się Find X, a nie Find. Co więcej kilka dni temu światło dzienne ujrzały aż trzy wersje OPPO Reno. Chiński producent uważa, że to wystarczy aby zakończyć pracę nad serią oznaczoną literę “R”!

Nowe smartfony z serii OPPO R nie powstaną

W ciągu ostatnich dziesięciu lat gigant z Państwa Środka sprzedał ponad 100 milionów sztuk urządzeń z serii R. Wynik ten robi ogromne wrażenie. Jednak po premierze tańszego wariantu Reno ciężko wyobrazić sobie miejsce na rynku, które mogłyby zająć dotychczasowe średniaki z serii R. Przypomnijmy, że OPPO Reno otrzymał naprawdę ciekawą, jak na przedstawiciela średniej półki, specyfikację. Qualcomm Snapdragon 710 w połączeniu z nawet 8 GB RAM-u w najmocniejszej konfiguracji powinien w zupełności wystarczyć nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Tym samym średniaki z serii Reno staną się tym czym jeszcze jakiś czas temu były urządzenia z serii R. Mają one podbić serca osób, które szukają dobrze wykonanego i wydajnego sprzętu, który czymś wyróżni się na tle, często nudnej, konkurencji.

oppo find x (5)

Oprócz średniaków chiński producent będzie prezentować światu także flagowce, które będą bezpośrednimi następcami OPPO Reno 10x Zoom. Seria Find X skupi się na prawdziwych smartfonach z segmentu premium. Tutaj chiński gigant będzie mógł wprowadzać nowe i często rewolucyjne rozwiązania, których nie sposób znaleźć w jakichkolwiek produktach konkurencyjnych firm. I tak naprawdę decyzja OPPO wydaje się wyjątkowo sensowna. Producent ten nie chce zalewać rynku ogromem nowych urządzeń, które tak naprawdę niczym szczególnym się od siebie nie różnią. Jednocześnie zrezygnowanie z serii R sprawi, że OPPO Reno nie będzie miał dla siebie konkurencji w samym portfolio chińskiej firmy.

Zobacz też: Najnowszy patent OPPO rodzi w głowie pytanie – po co?

Kiedy możemy się spodziewać nowego OPPO z rodziny Find X? Najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie tego roku. Patrząc jednak na to jak dopracowanym modelem wydaje się Reno 10x Zoom mamy nadzieję, że Find X2 będzie jeszcze ciekawszym urządzeniem, które zagrozi dużo bardziej znanej w Europie konkurencji i powalczy z nią o miano króla sprzedaży. Czekamy z niecierpliwością!

Co myślicie o decyzji OPPO? Korzystacie z któregoś z modeli chińskiego producenta?

Dodaj komentarz
Total
0
Share