OPPO Reno debiutuje w Europie. Znamy już polskie ceny!

OPPO Reno debiutuje w Europie. Znamy już polskie ceny!

Dwa tygodnie temu OPPO Reno miał swoją chińską premierę. Niedawno ten azjatycki producent wszedł także na europejski rynek wraz ze swoimi czterema urządzeniami, dlatego także i Reno miał swoją premierę w Europie, która odbyła się dzisiaj, w Zurychu.

Poznajcie OPPO Reno!

Chiński smartfon wyróżnia się przede wszystkim wysokim stosunkiem powierzchni ekranu do całości przedniego panelu, który producent określa na 93.1%. Udało się to osiągnąć dzięki użyciu modułu wysuwanej kamery do selfie, która ma 16 Mpix o świetle f/2.0. Ekran OPPO Reno to panel AMOLED o przekątnej 6.4 cala.

Za działanie tego telefonu odpowiada nie najnowszy już Qualcomm Snapdragon 710 w połączeniu z 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej. Na pliki dostępne jest natomiast w zależności od wariantu 128 GB lub 256 GB miejsca.

Kluczowym elementem, którym chwali się OPPO jest aparat. W modelu Reno jest to podwójny zestaw: 48-megapikselowa matryca Sony IMX586, którą wspomaga 5-megapikselowy sensor do wykrywania głębi.

Telefon tradycyjnie działa pod kontrolą systemu ColorOS w wersji szóstej bazującego na Androidzie 9. Energii dostarcza bateria 3765 mAh, którą naładujemy przy pomocy szybkiego ładowania VOOC 3.0.

OPPO Reno dostępny jest w wersji 6/256 GB w wersjach kolorystycznych Jet Black i Ocean Green w cenie 2199 złotych w Polsce (499 euro w Europie). Przedsprzedaż w niektórych sklepach już ruszyła, a oficjalna sprzedaż i wysyłka zamówionego sprzętu rozpocznie się już 10 maja.

Sprawdź ceny OPPO Reno w sklepie x-kom:

OPPO Reno 10x Zoom

oppo reno

Istnieje jeszcze model OPPO Reno 10x Zoom. Jest to nieco większa wersja, gdyż posiada ekran 6.6 cala. Na pokładzie znalazło się miejsce na trzeci aparat 13 Mpix— peryskopowe rozwiązanie, które umożliwia dziesięciokrotne przybliżenie, zmieniono też drugi aparat na matrycę 8 Mpix. Wygląda na to, że szykuje się fotograficzny konkurent dla Huawei P30 Pro, gdyż nawet podczas premiery nazywano telefony OPPO najlepszymi fotografami w Azji. Oczywiście ta wersja posiada najnowszego Snapdragona 855, a co za tym idzie, jest sporo droższa. Powiększono również akumulator do pojemności 4065 mAh, a producent chwali się dźwiękiem Dolby Atmos.

Model OPPO Reno 10x Zoom będzie dostępny na początku czerwca, także w naszym kraju. Cena europejska została ustalona na 799 euro, a cenę polską poznamy, gdy urządzenie będzie debiutować w Polsce.

Oppo reno

Istnieje także wersja z modułem 5G nazywana OPPO Reno 5G, która będzie pracować w Szwajcarii, gdzie właśnie Swisscom uruchomił sieć 5G. Jej cena to 899 euro lub 999 franków szwajcarskich.

Przy okazji warto spojrzeć na pozostałe modele OPPO, które od dzisiaj są dostępne w niższych cenach:

Co sądzicie o OPPO Reno i jego europejskiej cenie? Szykujecie się do zakupu tego smartfona?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!