Do końca roku będzie ponad 2 razy więcej automatów Orlen Paczka!

Orlen

PKN Orlen uruchomił do tej pory około 200 automatów paczkowych. Firma postawiła swoje maszyny już w wielu dużych miastach: Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej. W ciągu najbliższych miesięcy ich liczba się podwoi, a Orlen Paczka powinna mieć urządzenia w każdym województwie.

PKN Orlen planuje 500 automatów paczkowych do końca roku

Na konferencji prasowej prezes Orlenu ujawnił, że firma chce się mocno rozwijać w segmencie e-commerce. Orlen współpracuje ze wszystkimi największymi sklepami internetowymi. Do końca 2021 roku chce mieć 500 automatów paczkowych. Co więcej, w ciągu roku ich liczba ma wzrosnąć do około 2000. Automaty będą montowane na stacjach paliw, przy punktach Ruchu i w punktach partnerskich.

Obecnie PKN Orlen ma ponad 6000 punktów nadawania i odbioru paczek. 1100 spośród nich jest na stacjach paliw Orlen, kolejne 1000 w punktach Ruchu, a 4000 to punkty w zaprzyjaźnionych sklepach. Na odebranie paczek klienci mają trzy dni, czyli więcej niż u konkurencji ze strony InPostu.

Celem Orlenu jest także skrócenie czasu odbioru paczek nadawanych za pośrednictwem usługi Orlen Paczka. Aktualnie większość z nich jest odbierana w ciągu dwóch dni od nadania, a firma planuje zmniejszenie tego okresu do jednego dnia od nadania.

Źródło: interia.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!