Już niedługo paczkomaty InPost znajdziemy przy każdym Kauflandzie!

InPost paczkomat
Cybularny [CC0], źródło: Wikimedia Commons

Wysyłanie paczek przez przez paczkomaty jest bardzo popularną i wygodną metodą wysyłki. Wsadzacie paczkę z etykietą, a ta trafia do odbiory w 1-2 dni. Odbiorca nie musi też być w domu i czekać na kuriera, może na przykład po pracy zajść do takowego punktu i wyciągnąć swoją przesyłkę ze skrytki. Od teraz paczkomatów będzie jeszcze więcej, znajdziemy je przy każdym markecie Kaufland!

Im więcej paczkomatów, tym lepiej!

Czysta prawda, im więcej mamy punktów odbioru naszej paczki, tym lepiej. W swojej okolicy mam dwa paczkomaty, z czego do jednego idzie się 5 minut na piechotę. Uważam, że to dobry ruch, bowiem dzięki temu dużo osób może mieć równie blisko do niego, co ja. Ewentualnie mogą odebrać przesyłkę np. idąc na zakupy do Kauflandu. To właśnie z tą siecią sklepów InPost podjął współpracę. Obecnie paczkomaty znajdują się przy niecałych 65% procentach wszystkich tych sklepów, a jest ich 212 w całej Polsce. W ten sposób nie tylko ułatwiają nam odbiór paczki, ale i sprawiają, że ta metoda jest popularniejsza. Osobiście uważam, że jest ona chyba najlepsza. Aktualnie ceny na Poczcie Polskie uważam za niezbyt opłacalne, a jeszcze trzeba iść do placówki, wypełniać kwitki itp. Kurierzy często dostarczają paczki w godzinach, gdy nas nie ma w domu, a czasami trzeba przejechać całe miasto w celu odbioru paczki samemu z ich punktu.

paczkomat Kaufland

Zobacz także: Pierwsze „Pocztomaty” pojawią się jeszcze w tym roku. InPost ma się czego obawiać!

W przypadku paczkomatów siadamy przed komputerem, wypełniamy dane, drukujemy etykietę, naklejamy na paczkę, idziemy do paczkomatu, skanujemy kod, wsadzamy przesyłkę do skrytki, zamykamy i gotowe. Chwila moment i nadane, bez stania w kolejkach itp. Jeszcze weźmy pod uwagę to, że teraz będziemy mogli to zrobić przed lub po zrobieniu zakupów. Jest to naprawdę bardzo dobre, opłacalne rozwiązanie. Warto też zauważyć, że to nie jedyna sieć sklepów, przy których InPost instaluje paczkomaty. Współpracuje on także z takimi sklepami jak Lidl, Dino czy Auchan.

Co myślicie o większej liczbie Paczkomatów w Polsce? Korzystacie z tej usługi?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!