Poczta Polska chce stać się realną konkurencją dla niezwykle popularnych Paczkomatów InPost. Nowe automaty pozwalające na samoobsługowe odbieranie przesyłek pojawią się już wkrótce!

Automaty do odbioru przesyłek niedługo pojawią się w całej Polsce

Nowe automaty Poczty Polskiej do odbioru przesyłek staną wkrótce w placówkach pocztowych i sklepach Biedronka. Za ich produkcję i obsługę będzie odpowiedzialna spółka SwipBox. W pierwszym etapie inwestycji w naszym kraju powstanie 200 automatów pocztowych. Te mają w pełni funkcjonować jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Następne automaty będą stopniowo uruchamiane na terenie całego kraju i zostaną oddane do użytku do końca trzeciego kwartału. Pierwsze automaty samoobsługowe Poczty Polskiej pojawią się w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Trójmieście oraz Poznaniu.

Poczta Polska jest aktywnym uczestnikiem rynku eCommerce, który jest kluczowy dla polskiej gospodarki. Powiększanie naszej sieci jest warunkiem dalszego rozwoju biznesu kurierskiego. Dlatego podjęliśmy decyzję o dołączeniu pocztowych automatów do odbiorów przesyłek do naszej oferty. Konsekwentnie chcemy proponować naszym klientom kolejne miejsca odbioru zakupów internetowych.

– mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Pomysł ten ma być bardzo ważną częścią strategii Poczty Polskiej, która zakłada podwojenie przychodów z rynku paczkowego w perspektywie 2023 roku. Już teraz przychody te wynoszą prawie miliard złotych rocznie. Zlokalizowanie automatów pocztowych w sieci sklepów Biedronka nie jest przypadkowe. Każdego dnia w sieci tej zakupy robi około cztery miliony klientów. Automaty znajdujące się w Biedronkach będą dostępne w godzinach ich otwarcia, a te, które pojawią się w późniejszym terminie w strefach placówek pocztowych przez całą dobę.

Zobacz też: Uważajcie na dodatkowe opłaty przy przesyłkach InPost. Nie dajcie się złapać na zapisy regulaminu, które firma interpretuje po swojemu!

Polacy lubią i chcą korzystać z automatów samoobsługowych. Według raportu Gemius 2018 jest to trzecia, zaraz po dostawie przez kuriera oraz odbiorze osobistym, najchętniej wybierana forma odbioru zamówień składanych internetowo. Tym samym Poczta Polska może zyskać ogrom nowych klientów, a osoby, które wcześniej korzystały z usług Paczkomatów InPost także mogą chcieć spróbować nowości na polskim rynku. Pozostaje nam czekać na oficjalne uruchomienie automatów Poczty Polskiej i pierwsze wrażenia użytkowników!

Co myślicie o planach Poczty Polskiej? Korzystacie na co dzień z Paczkomatów InPost czy wybieracie tradycyjne przesyłki? Zapraszamy do dyskusji!