PeerTube 4.2 wydany! Nowości są ogromne

peertube

PeerTube to ciekawa i bardzo dobra alternatywa YouTUbe, która jest otwarta i obsługuje federalizację. Jak się okazuje, aplikacja została wydana w nowej wersji.

PeerTube to otwarta, zdecentralizowana platforma stojąca naprzeciwko chociażby YouTube. Pomimo decentralizacji, możemy oglądać filmy z innych instancji dzięki federalizacji. Federalizacja jest też związana z wydajnością, bo filmy na PeerTubie są dostępne za pomocą protokołu BitTorrent. To sprawia, że gdy jakiś film nagle stanie się bardzo popularny, to serwer nie będzie szczególnie przeciążony. Do tego nie ma reklam (domyślnie), możemy pobierać filmy, a także nie jesteśmy profilowani. PeerTube federalizuje się również z Mastodonem. Więcej o PeerTube dowiecie się z >>tego wpisu<<.

PeerTube 4.2

PeerTube 4.2 to przede wszystkim edytor wideo dostępny wewnątrz przeglądarki internetowej. Filmy można przycinać, dodawać intro czy outro, a także wkleić znak wodny. Dodano także opcję edytowania napisów do filmów w przeglądarce internetowej.

(fot. PeerTube)
(fot. PeerTube)

Rozszerzono również statystyki. Do tej pory mieliśmy jedynie dwie dane – wyświetlenia i lajki. Od teraz twórcy będą mogli poznać średni czas oglądania filmu, szczyty oglądania oraz liczbę wyświetleń z danego kraju. Statystyki te wyświetlane są w formie specjalnych wykresów.

(fot. PeerTube)
(fot. PeerTube)

Cykliczne transmisje wideo nie obsługiwały do tej pory automatycznego nagrywania powtórek. To się jednak zmienia i teraz można zapisać każdą stałą/cykliczną sesję transmisji na żywo jako powtórkę pod nowym adresem URL. Dodano również opcję zmniejszenia opóźnienia podczas lajwów, jak i jego zwiększenia.

(fot. PeerTube)
(fot. PeerTube)

Źródło: PeerTube

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!