Strona główna Aktualności Pierwsze informacje na temat Xiaomi "Raphael" oraz "Davinci" pojawiły się w sieci

Pierwsze informacje na temat Xiaomi „Raphael” oraz „Davinci” pojawiły się w sieci

-

Liczba smartfonów w ofercie Xiaomi jest tak duża, że nawet osoby interesujące się rynkiem mobilnym mogą mieć problem z odnalezieniem się w tak ogromnym portfolio. To jednak nie przeszkadza chińskiemu gigantowi w pracach nad kolejnymi urządzeniami. Wszystko wskazuje na to, że producent z Państwa Środka przygotowuje kolejne dwa modele.

Tajemnicze nowości firmy Xiaomi

Informacje na temat nowych smartfonów chińskiego producenta pochodzą z forum XDA. Członkowie tej społeczności odnaleźli w najnowszej aktualizacji MIUI informację o dwóch nowych urządzeniach o nazwach kodowych „Raphael” oraz „Davinci”. Oba modele mają być wyposażone w Qualcomm Snapdragona 855, a co za tym idzie już teraz możemy nazwać je flagowcami. To jednak nie wszystko co o nich wiemy. W obu smartfonach przednie aparaty mają być ukryte w wysuwanym module. Nie zobaczymy slidera jak miało to miejsce w Mi MIX 3, a raczej rozwiązanie podobne do vivo V15 Pro czy nadchodzącego wielkimi krokami OnePlus 7 Pro.

redmi pro 2

Kolejną kwestią jest obecność czytnika linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem. To wiąże się w wykorzystaniem ekranu typu AMOLED lub OLED. Wszystko wskazuje na to, że tego typu wyświetlacze staną się standardem w najwyższej półce cenowej. Jeszcze jakiś czas temu moglibyśmy przypuszczać, że jednym z urządzeń będzie Redmi Pro 2. CEO submarki Xiaomi przyznał jednak, że flagowiec Redmi nie otrzyma wysuwanego aparatu, a co za tym idzie tajemnicze smartfony najprawdopodobniej zostaną wyprodukowane przez Xiaomi.

Zobacz też: Prezes Redmi pyta fanów, jaki wygląd nowego flagowca bardziej im pasuje

Czym zatem może być „Raphael” oraz „Davinci”? Możliwości jest tak naprawdę wiele. W tym roku powinniśmy zobaczyć nie jednego, a kilka urządzeń giganta z Państwa Środka pracującymi pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 855. Bez wątpienia pojawi się Pocophone F2, Mi 9 Pro oraz Mi MIX 3s lub Mi MIX 4. Decyzje Xiaomi są jednak na tyle nieprzewidywalne, że tak naprawdę odnalezione teraz smartfony mogą być czymś jeszcze innym. Czymś czego zupełnie się nie spodziewaliśmy. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Czekacie na kolejne flagowce firmy Xiaomi? Podobają się wam wysuwane aparaty przednie? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej