Pierwszy smartfon Xiaomi z szybkim ładowaniem o mocy 100 W trafia do masowej produkcji

Xiaomi Mi 10 MIUI beta
Xiaomi Mi 10

Informacje na temat tego, że Xiaomi pracuje nad technologią szybkiego ładowania o mocy 100 W pojawiają się w sieci od kilku miesięcy. Teraz jednak, w momencie, gdy inne firmy chwalą się własnymi rozwiązaniami, w sieci znajdziemy plotki mówiące, że nowy smartfon producenta z Państwa Środka wspierający ładowanie o mocy 100 W już niedługo trafi na rynek!

Czym tym razem zaskoczy Xiaomi?

Pierwsze plotki na temat rozpoczęcia masowej produkcji nowego smartfona przez Xiaomi wspierającego ładowanie o mocy 100 W opublikował w sieci Digital Chat Station czyli osoba dobrze znana nam z przecieków pojawiających się w Weibo. Oczywiście nie możemy założyć, że są one w stu procentach prawdziwe, ale jednak bardzo często odnajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jeśli faktycznie Xiaomi już teraz rozpoczęło produkcję pierwszego telefonu wspierającego szybkie ładowanie o mocy 100 W to bardzo możliwe, że modelem tym będzie zapowiadany od jakiegoś czasu Mi 10 Ultra lub Mi 10 Pro Plus.

xiaomi ładowanie 100 w

Oczywiście wielu fanów marki wyczekuje także premiery kolejnej generacji Mi MIXa. Niejednokrotnie producent z Państwa Środka nowe rozwiązania wprowadzał właśnie z smartfonach z tej serii i możemy liczyć na to, że podobnie sytuacja będzie wyglądać i w tym przypadku. Premiera tego sprzętu ma odbyć się już w sierpniu tego roku, a w zestawie możemy znaleźć ładowarkę oferującą moc aż 120 W.

Zobacz także: Najnowsza aktualizacja dla Xiaomi Mi A3 znów z błędami. O co chodzi tym razem?

Co więcej nowość Xiaomi może otrzymać także wsparcie dla ładowania bezprzewodowego o mocy 40 W. Takie połączenie sprawiłoby, że nawet w momencie, gdy bateria w smartfonie była bliska rozładowaniu wystarczyłoby dosłownie parę minut, aby znów móc cieszyć się wszystkimi funkcjami. Patrząc na zaprezentowaną przez iQOO technologię szybkiego ładowania o mocy 120 W rozwiązanie Xiaomi powinno naładować ogniwo o pojemności 4000 mAh w około 20 minut.

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na nowy smartfon Xiaomi wspierający szybkie ładowanie o mocy aż 100 W? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!