PineTab 2 nadchodzi! PINE64 pokazuje nowość

PINE64 PineTab 2
PINE64 PineTab 2

Firma PINE64 nie zwalnia i pracuje nad nowościami. Nie tak dawno do sprzedaży weszły słuchawki PineBuds, teraz natomiast zaprezentowano tablet PineTab 2.

PINE64 PineTab 2 nadchodzi

Pierwszy PineTab powstał jeszcze w 2018 roku. Pomimo, że jest to tablet i to mniej znanej firmy, to jednak jest on już stary. Dlatego też twórcy już pracują nad następcą, abyśmy mogli korzystać z nowego i ciekawego hardware’u. PineTab 2 pojawi się w 2023 roku.

PineTab 2 ma mieć kompletnie nową obudowę, która teraz będzie metalowa. Co ciekawe, sprzęt będzie można łatwo rozebrać w celu naprawy lub nawet ulepszeń. Podobno nawet drobne elementy, takie jak pamięć eMMC, mają mieć własne moduły, aby wymiana była łatwiejsza. Tablet naprawimy w 10 minut i to z wykorzystaniem najprostszych narzędzi.

Obraz wyświetlimy na ekranie 10,1 cala IPS przykrytym szkłem hartowanym. Natomiast sercem sprzętu ma być 64-bitowy układ ARM RK3566. Jak twierdzi Łukasz Ereciński, jest to nowoczesny, czterordzeniowy układ Cortex-A55 ze średniej półki, który współpracuje z GPU Mali-G52 MP2. SoC obsłuży maksymalnie do 8 GB RAM-u. Do wyboru natomiast dostaniemy wersje 8/128 GB oraz 6/64 GB.

PineTab 2 (fot. PINE64)
PineTab 2 (fot. PINE64)

PineTab 2 – w przeciwieństwie do typowym tabletów – będzie miał wiele portów. Mowa tu o 2 x USB-C (jeden z obsługą USB 3.0, a drugi z USB 2.0), micro HDMI, Jack 3,5 mm oraz slocie na kartę pamięci micro SD. Do tego nie można zapomnieć o głównej kamerze 5 MP oraz frontowej do wideorozmów 2 MP. Całość ma zasilać ogniwo 6000 mAh, ale ten aspekt może się jeszcze zmienić.

Ponadto PineTab 2 ma być oferowany z dedykowaną klawiaturą, którą łatwo przyczepimy. Tym samym tablet może okazać się dobrym oknem do edytorów tekstów czy SSH. Bo tak, sprzęt ma działać pod kontrolą Linuksa.

PineTab 2 – jak wiele innych sprzętów producenta – ma nie być drogi. To też nam sugeruje użyty procesor, który raczej nie zaskoczy nas wydajnością.

Źródło: OMG!Linux, PINE64 blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!