Android 13 zużywa o wiele więcej energii na telefonach Pixel 6

Android 13

Niedawna premiera Androida 13 przyniosła wiele oczekiwań w kierunku tej wersji systemu, ale użytkownicy telefonów Pixel 6 nie mają powodów do zadowolenia.

Liczne błędy

Telefony Pixel 6 produkowane przez Google, miały przed sobą długą drogę, zanim mógł pojawić się na nich Android 13. Po długich miesiącach testowania wersji Beta i poprawieniu ponad 150 błędów, które według Google pojawiły się na tych modelach smartfonów, w połowie tego miesiąca pojawiła się wersja finalna systemu. Wygląda jednak na to, że i ta wersja wciąż ma w sobie kilka niespodziewanych błędów. W ciągu ostatnich kilkunastu dni użytkownicy zgłaszali problem z ładowaniem bezprzewodowym, a teraz także z nadmiernym poborem energii z baterii.

Google Pixel 6 Pro Promo Frame
(fot. Google)

Za duże zużycie energii

Skutkiem tego niecodziennego błędu, osoby korzystające z Pixel 6 są zmuszone niekiedy do ładowania swojego smartfona nawet kilka razy dziennie. Na oficjalnym forum pomocy technicznej Google można już doliczyć się sporej liczby postów dotyczących tego problemu, ale sama firma, póki co nie odniosła się do całej sytuacji. Warto zwrócić uwagę na to, że zwiększony pobór energii po instalacji nowej wersji systemu nie jest niczym niepokojącym, ale powinien ustąpić po kilku dniach. Przebiegająca w tle optymalizacja zużywa więcej energii przez krótki czas, ale w przypadku Pixel 6 nie wydaje się, aby w tym tkwił problem.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!