Pixel Pass rzuci wyzwanie Apple One?

Google Pixel logo green background

Już 19 października odbędzie się premiera nowych flagowców giganta z Mountain View. Wygląda na to, że poza nowymi Pixelami możemy się spodziewać, że Google przedstawi nam kolejną nowość, do której dokopał się dziennikarz technologiczny M. Brandon Lee.

Pixel Pass

Dostępna prawdopodobnie tylko w USA usługa Pixel Pass ma mocno przypominać konkurencyjne Apple One. Subskrypcja ma być połączona z płatnościami za Pixele 6 i 6 Pro, gdzie w skład wchodziłaby rata miesięczna za smartfon wraz z rozszerzoną gwarancję, Google Play Pass, Google One oraz YouTube Premium lub YouTube Music. Opcjonalnie dostępną opcją będzie Google Fi. Całość oczywiście łączyłaby wszystkie te usługi w jedną, korzystnie cenową subskrypcję.

Na ten moment cena za usługę Pixel Pass nie jest jeszcze znana – niewykluczone, że będzie od początku dostępna poza Stanami lub z czasem wyjdzie poza US do krajów, w których Google oferuje Pixele oraz usługi wchodzące w skład subskrypcji. Dlatego raczej Polska będzie mogła zapomnieć o tej usłudze, gdyż smartfony z serii Google Pixel nie są oficjalnie sprzedawane w Polsce przez Google. Co roku od czasu pierwszego Pixela mamy nadzieję, że to się zmieni, choć się na to nie zapowiada i tym razem.

Gigant z Mountain View ma na celu jedno – przekonanie kupujących Pixeli 6 do korzystania ze swoich płatnych usług. Cykliczne przychody zamiast jednorazowej sprzedaży to efekt, który chce osiągnąć Google. Taka usługa może także stanowić potencjalną pułapkę na klienta, któremu trudniej będzie później porzucić ekosystem usług Google, w który się zagłębił. Szczegóły poznamy w przyszły wtorek, 19 października.

Źródło: Twitter(@thisistechtoday)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!