Platforma HBO Max wychodzi z Polski, ale tylko na chwilę

Platforma HBO Max wychodzi z Polski, ale tylko na chwilę

Streaming filmowy stale ulega zmianom. Jest to interesujący kawałek rynku dla nowych graczy VOD, ale nie zapominają o nim również dotychczasowi. Niektórzy dokonują kolejnych zmian, aby pokazać swoje możliwości. Już wkrótce będziemy świadkami przeobrażenia się HBO Max w samego Maxa. Nowa zmiana ma nieść za sobą nowe możliwości. 

Wielki powrót VOD HBO pod nazwą Max

Z pewnością każdy pamięta HBO Go, które zmieniło nazwę na HBO Max. Życie pokazało, że do tych nazw nie musieliśmy się przyzwyczajać. Właściciele platformy VOD postanowili dokonać kolejnej zmiany, która już niedługo zagości w naszych “oknach na świat”. Już 11 czerwca HBO Max stanie się zwykłym Maxem. I chociaż trudno w to uwierzyć, ale nowa zmiana podyktowana jest fuzją Discovery+ i HBO Max, czyli dwóch sporych gigantów w branży filmowej.  

Każdy subskrybent poprzedniej platformy zostanie automatycznie przeniesiony. Wymagane będzie jedynie zainstalowanie nowej aplikacji na telefonie, tablecie lub telewizorze. Nowe połączenie ma przynieść szereg zmian również w ramówce. Widzimy to w filmie promocyjnym, że oferta będzie zacna. Discovery oprócz nowych premier filmów seriali będzie także dodawał ulubione tytuły ze stacji TVN. Widzimy to, chociażby po zapowiedzi serialu “Skazana” czy “Chyłka”. Oprócz tego film promocyjny informuje nas o dokumentach, o reality show, sporcie oraz wielu innych programach.

Czy Player będzie miał jeszcze sens?

Na ten moment trudno spekulować, ale w mojej ocenie platforma może być powoli wygaszana. Twórcom nie będzie się opłacało utrzymywać dwóch platform VOD, gdzie dostępne mogą być te same tytuły programów, seriali będących dodatkiem do biblioteki filmowej. Nowy Max będzie nie tylko konkurencją dla Playera, ale również połączeniem wszystkiego. Jest to wyraźny znak obrazujący fuzję. W końcu mamy tu połączenie dwóch największych gigantów. Takie połączenia nie są dla nas nowością, ponieważ widzieliśmy już zmiany, chociażby w Disney+. Zmianie uległo wtedy logo a w zasadzie to kolor podkreślając symbolikę.  

HBO MAX

Twórcy Max na pewno mają twardy orzech do zgryzienia. Powodem jest zacna konkurencja, która rozpycha się łokciami na rynku. Netflix, Amazon Prime Video, Skyshowtime i wiele innych. Niestety, ale chcąc walczyć o swoje miejsce trzeba zacząć interesować obecnych i przyszłych subskrybentów. W przeciwnym razie Max może podzielić losy dogorywającego Viaplay, które wycofuje się z Polski. Przerzucenie różnych polskich seriali takich jak “Skazana” może być działaniem taktycznym. Właściciele wiedzą, że ten oraz inne tytuły mają swoją oglądalność i wierni fani chętnie zmienią platformę, aby oglądać swoje ulubione programy. Jest to oczywiście tylko przypuszczenie, ale zdziwiłbym się, gdyby Player mimo wszystko pozostał aktywny.

Źródło: Max, opracowanie własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!