Play uruchomi sieć 5G w 16 miastach do końca lutego 2020 roku!

Play uruchomi sieć 5G w 16 miastach do końca lutego 2020 roku!

Sieć Play chce być numerem jeden jeśli chodzi o 5G w Polsce. W styczniu tego roku fioletowy operator uruchomił pierwszą sieć 5G w Polsce w Trójmieście, a już zapowiada rozwój infrastruktury nowej generacji w kolejnych lokalizacjach.

Play chce jak najszybciej dać użytkownikom dostęp do 5G

Jeszcze w lutym tego roku Play ma uruchomić sieci 5G w 16 miastach wykorzystując do tego ponad 500 stacji bazowych. Co ciekawe mowa nie tylko o największych miastach, ale także mniejszych miejscowościach. Według zapewnień operatora w tym miesiącu z 5G będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdynii, Gdańska, Sopotu, Augustowa, Zakopanego, Szczyrku, Bukowiny Tatrzańskiej, Karpacza, Giżycka, Władysławowa, Mrągowa, Kołobrzegu oraz Ustki.

Play uruchomi sieć 5G w 16 miastach do końca lutego 2020 roku!

Co więcej spółka czeka na rozpoczęcie aukcji częstotliwości w paśmie 3,4-3,6 GHz. Play chce nabyć jeden z bloku pasm i wykorzystać go do dalszego zwiększania prędkości transmisji danych w technologii 5G. Oczywiście dla dalszych postępów prac w rozwoju tej technologii kluczową kwestią pozostają sprzyjające otoczenie inwestycyjne, a w szczególności konieczność pełnej harmonizacji norm w zakresie pola elektromagnetycznego w polskim porządku prawnym.

Z dumą ogłaszam postępy Play we wdrożeniu sieci 5G. 500 stacji bazowych w 16 polskich miastach na początku roku jest potwierdzeniem dynamicznej rozbudowy sieci. Dzięki intensywnemu rozwojowi infrastruktury 5G oraz doświadczeniu zebranemu w Trójmieście, Toruniu, Sokołowie Podlaskim i Grójcu jesteśmy gotowi na komercjalizację 5G. Naszym celem jest udostępnienie polskim konsumentom najnowocześniejszej technologii i korzyści z niej wynikających, w tym samym czasie co najbardziej zaawansowane technologicznie kraje na świecie. – powiedział Jean Marc Harion, Prezes Play.

Zobacz także: 5G jeszcze dobrze nie ruszyło, a już mówi się o prędkościach 6G

Play chwali się także danymi dotyczącymi poprzedniego roku. Pod koniec grudnia 2019 operator ten posiadał łącznie 7878 stacji bazowych, z których aż 865 zostało uruchomionych w ubiegłym roku. Według zapewnień firmy już dziś 50% populacji naszego kraju znajduje się w zasięgu sieci, która zapewnia prędkość transmisji danych do 1 Gbps. Play podkreśla, że jest gotowe na wprowadzenie sieci 5G do swojej oferty.

Co myślicie o rozwoju sieci 5G w Polsce? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!