Plus uruchamia sieć 5G w kilku polskich miastach!

Plus uruchamia sieć 5G w kilku polskich miastach!

Stało się. W końcu sieć 5G wystartuje także w naszym kraju. Jako pierwszy operator pochwalić się nią będzie mógł Plus, który już w najbliższy poniedziałek, 11 maja, uruchomi sieć nowej generacji w siedmiu polskim miastach.

5G w Plus staje się faktem

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, po kilku miesiącach pracy, sieci Plus udało się zakończyć pierwszą fazę wdrażania technologii 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD. Nadajniki stworzone przez firmę Ericsson zostały zainstalowane na 100 stacjach bazowych w siedmiu polskich miastach. I to dzięki tym nadajnikom już 11 maja w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i we Wrocławiu osoby posiadające smartfony z odpowiednimi modemami będą mogły skorzystać z sieci nowej generacji. Według wyliczeń Plusa zasięg obejmie blisko 900 tysięcy użytkowników i bez wątpienia liczba ta robi wrażenie.

Oczywiście operator nie zamierza zwalniać tempa. Drugim etapem rozwoju 5G Plusa w Polsce ma być objęcie zasięgiem sieci nowej generacji całej Warszawy oraz okolicznych miejscowości. Z tego też powodu zostanie stworzone kolejne 600 dodatkowych stacji 5G. Etap ten powinien zostać zakończony w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Co ważne od 11 maja z nowej infrastruktury sieciowej będą mogli korzystać wszyscy klienci ofert abonamentowych sieci Plus oraz Cyfrowego Polsatu. Oferta taryf 5G ma zostać przedstawiona w najbliższym czasie. W pierwszych miesiącach będzie dostępna specjalna oferta promocyjna.

Zobacz także: Chcesz jako pierwszy przetestować MIUI 12 Global? Xiaomi szuka testerów nowej wersji swojej nakładki!

Co daje nam tak naprawdę sieć nowej generacji? Przede wszystkim 5G pozwala osiągnąć zdecydowanie większą prędkość transferu danych, a także bardziej stabilne połączenie oraz niższe opóźnienia. Plus chce, aby do sieci tej w przyszłości mieli dostęp mieszkańcy wszystkich większych miast. Kiedy to się stanie? Tego niestety nie wiemy. Już niedługo o postępach swoich prac powinni informować także inni operatorzy. Czekamy z niecierpliwością na rozwój wydarzeń!

Czekacie na wdrożenie infrastruktury sieci 5G w waszym mieście? A może już w poniedziałek przetestujecie 5G od Plusa? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!