Czytniki PocketBook czeka duża aktualizacja. Niestety nie wszystkie

Czytniki PocketBook czeka duża aktualizacja. Niestety nie wszystkie
Źródło: pocketbook.pl

Więcej przydatnych funkcji, usprawnienie tych istniejących i rozwijanie czytnika, aby lepiej spełniał swoje zadanie. To wszystko w dużym skrócie znajdzie się w najnowszej aktualizacji dla wybranych modeli PocetBook.

Dla wybranych modeli

Czytniki elektroniczne nie są już niczym nowym, istnieją na rynku od długiego czasu. Producenci znaleźli swoją niszę i doskonale się e niej odnajdują. Użytkownicy mają dzięki temu możliwość dostępu do ogromnej wręcz biblioteki, bez potrzeby przechowywania fizycznych książek i dokumentów. Wersja oprogramowania 6.7 zajmie się jednak również dźwiękiem, a także samą obsługą czytników. Na samym początku warto zdefiniować, które z nich w ogóle będą mogły otrzymać nową aktualizację. Jeśli posiadacie model z linii PocketBook Era, Touch Lux 5, Touch HD 3 oraz InkPad w wersji 3 i 3 Pro, wówczas możecie pobrać nową wersję oprogramowania ze strony producenta.

Czytniki PocketBook czeka duża aktualizacja. Niestety nie wszystkie
Źródło: pocketbook.pl

Dźwięk i notatki

Najistotniejszą i zarazem najwyraźniejszą zmianą jest audio, które zostało poprawione. Dodano aktualizację kodeków, takich jak AptX, LDAC, AAC i SBC, co w efekcie niemalże namacalnie zmienia to, w jaki sposób odtwarzane są pliki audio. Podczas czytania będziemy mogli również prowadzić zupełnie nowe interakcje ze słowami. Po pierwsze, jeśli natrafimy na takie, które jest nam nieznane, będziemy mogli je podświetlić, a następnie odsłuchać wymowę w wybranym trybie (słownik lub w aplikacji). Ważną nowością jest to, że takie słowo lub dowolne inne, będziemy mogli zapisać w notatkach z dowolną adnotacją lub gotowym tłumaczeniem. Notatkami w czytnikach będzie można zarządzać, dodając do nich nowe wpisy lub segregując według uznania, a nawet wysyłać je na inne urządzenia.

Sterowanie gestami

W nowej aktualizacji nie zabrakło również zmian dotyczących sterowania dotykowego i gestami. Od teraz będą mogły być personalizowane, czyli w praktyce sami dostosujemy je do tego, w jaki sposób nam wygodnie korzystać z czytnika. Jeden gest wystarczy ponadto do zmiany szybkości modyfikacji tekstu na mowę. Podobną zmianę przeszła ramka, która została wydzielona w aplikacjach. Dodano również o wiele więcej opcji wyświetlania pojedynczych zdjęć, jak i pokazu slajdów. Korzystając z dokumentów zapisanych w formatach PDF i DJVU zauważymy, że pojawiła się ramka strony, a całość działa bardziej płynnie.

Źródło: pocketbook.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!