POCO F6 potwierdza swoją specyfikację techniczną w Geekbench! Co już wiemy o tym modelu?

POCO F6 zdradza nowe szczegóły na swój temat
Redmi Turbo 3 (fot. producenta)

Producenci sukcesywnie wprowadzają na rynek kolejne urządzenia z różnych półek cenowych, o których tuż przed premierami można przeczytać sporo w sieci. Tym razem nadchodzący POCO F6 ujawnił swoją specyfikację techniczną. Oto, co zaoferuje.

POCO F6 może pochwalić się atrakcyjną specyfikacją techniczną

Smartfony POCO są bardzo popularne na rynku za sprawą mocnych specyfikacji technicznych oraz atrakcyjnych cen. Nie inaczej będzie w przypadku nadchodzącego POCO F6, który pojawił się w benchmarku Geekbench i ujawnił część swojej specyfikacji technicznej. Na początku skupmy się jednak na oznaczeniu kodowym, które w POCO figuruje jako „24069RA21G”, natomiast w przypadku zaprezentowanego jakiś czas temu Redmi Turbo 3 prezentuje się ono następująco: „24069RA21C”. Kod różni się wyłącznie ostatnimi literami, które oznaczają wariant chiński i globalny. Można zatem potwierdzić wcześniejsze plotki, które sugerowały, że Redmi Turbo 3 trafi do nas jako POCO F6. 

POCO F6 potwierdza swoją specyfikację techniczną w Geekbench! Co już wiemy o tym modelu?
źródło: Geekbench

Jest to naprawdę dobra wiadomość, gdyż Redmi Turbo 3 może pochwalić się atrakcyjnym designem, wąskimi ramkami, mocną specyfikacją techniczną i niezłym aparatem. Jeśli plotki się potwierdzą, to POCO F6 wyposażony zostanie w 6,67-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1.5K (1220×2712 pikseli), częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz z technologią ściemniania PWM 2160 Hz i jasnością maksymalną na poziomie 2400 nitów. 

Geekbench potwierdził, że sercem smartfona zostanie procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.0 GHz, czterech rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 2.8 GHz, trzech rdzeni Cortex-A520 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Adreno 735. Zestaw ten współpracować ma z 12 GB pamięci RAM typu LPDDR5X oraz  maksymalnie 1 TB pamięci wbudowanej w standardzie UFS 4.0.

POCO F6 zdradza nowe szczegóły na swój temat
Redmi Turbo 3 (fot. producenta)

Do zdjęć w POCO F6 wykorzystany będzie zapewne aparat główny Sony LYT600 50 Mpx (f/1.6, OIS) wraz z obiektywem ultraszerokokątnym Sony IMX355 o rozdzielczości 8 Mpx. Do selfie wykorzystana może być kamerka Omnivision OV20B 20 Mpx z przysłona f/2.2. Całość pracować ma pod kontrolą Androida 14 z nakładką producenta i czerpać energię z akumulatora o pojemności 5000 mAh z ładowaniem o mocy 90 W. 

Popularny leakster Sudhanshu Ambhore sugeruje, że europejska premiera odbędzie się przed indyjską, co raczej bardzo rzadko się zdarza. Jeśli chodzi natomiast o datę premiery, to nieoficjalnie mówi się o czerwcu lub lipcu bieżącego roku.  

Źródło: Notebookcheck

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!