POCO Watch – co oferuje zegarek tego producenta?

POCO Watch
POCO Watch (fot. Xiaomi)

Wraz ze smartfonem POCO F4 GT zadebiutował również zegarek POCO Watch. Co takiego oferuje?

POCO Watch oficjalnie

Dzisiaj odbyła się premiera POCO, na której pokazano kilka urządzeń, w tym smartfon POCO F4 GT z flagowymi podzespołami oraz zegarek POCO Watch. O telefonie już informowaliśmy, więc czas przyjrzeć się zegarkowi. Co takiego oferuje POCO Watch?

POCO Watch to przede wszystkim prostokątny ekran AMOLED 2.5D o przekątnej 1,6 cala i rozdzielczości 360 x 360 pikseli. Taki typ konstrukcji już nieco narzuca design podobny do zegarków Xiaomi Redmi czy Apple Watch. Ekran obsługuje Always-on-Display oraz ponad 100 różnych tarcz. Oczywiście nie zabrakło wodoszczelności 5 ATM. Ramka jest plastikowa, a na prawej stronie znajdziemy podłużny przycisk.

POCO Watch
(fot. Xiaomi)

Co ważne, zegarek potrafi zmierzyć ponad 100 rodzajów aktywności fizycznych. Do tego jest GPS, GLONASS, Galileo i BeiDou. Mamy też mierzenie pulsu czy SpO2, snu i stresu. Większość funkcji jest podobna do chociażby Xiaomi Mi Watch. Smartfon zasilany jest baterią 225 mAh, która ma pozwolić nawet na 14 dni pracy. Oczywiście do komunikacji służy tutaj Bluetooth 5.0. Smartwatch waży 31 gramów i mierzy sobie 39,1 x 39,1 x 9,98 mm.

POCO Watch wyceniono na 79 EUR, co daje około 370 złotych. Nie znamy polskiej ceny produktu, jednakże ten powinien pojawić się w Polsce już niedługo.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!