Pocztex mobile to nowa aplikacja Poczty Polskiej

kurier poczta polska
(fot. Poczta Polska)

Jak się okazuje, Poczta Polska wyda nową aplikację mobilną o nazwie Pocztex mobile. Póki co, spółka nie podaje terminu wdrożenia.

Pocztex mobile

Prace nad nową aplikacją wykrył serwis Cashless analizując Biuletyn Urzędu Patentowego. Poczta Polska przyznała, że pojawienie się tam pozycji Pocztex mobile to nie jest przypadek i faktycznie możemy oczekiwać czegoś nowego. Poniżej możecie zobaczyć logo aplikacji.

Pocztex mobile
Pocztex mobile

Prace trwają od października 2021 roku i ma ona być skierowana głównie do klientów. Program pozwoli na kompleksową obsługę paczek kurierskich – ich nadanie, śledzenie oraz odbiór w automacie paczkowym – Pocztex AUTOMAT – lub punktach partnerskich, a nawet pomoże w dostawie pod dom.

Podobnie jak InPost Mobile, Pocztex mobile pozwoli na zdalne otwarcie skrytki automatu lub na odbiór skanując kod QR. Mało tego, będziemy mogli szybko zamówić odbiór paczki, co pozwoli nam ominąć żmudne czekanie w kolejce na poczcie i ręczne wypełnianie danych na tych wszystkich karteczkach. Ponadto aplikacja podpowie nam gdzie znajdziemy najbliższy punkt Poczty oraz będziemy mogli śledzić wszystkie zarejestrowane przesyłki.

Przyznam szczerze, że Poczta Polska naprawdę potrzebuję unowocześnienia i większej przyjazności dla klientów. Aplikacja mobilna z ogromną liczbą funkcji może być właśnie rozwiązaniem. Sam niegdyś z usług Poczty Polskiej uwielbiałem korzystać, choć w ostatnim czasie miałem nieco gorsze doświadczenia. Może teraz się to zmieni.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!