Polkomtel zakończył współpracę z Huawei!

huawei logo

Huawei ostatnio naprawdę nie ma łatwo. Przez wojnę handlową USA-Chiny mają ciągle rzucane kłody pod nogi. Teraz do tego wszystkiego dołącza się także firma Polkomtel, która to zerwała umowę z Chińczykami! Co jest tego powodem?

Wszystko przez niedotrzymanie terminu…

Jak twierdzi Cyfrowy Polsat, a więc właściciel Polkomtelu, powodem zerwania tej umowy było niewywiązanie się z ustalonego terminu przez drugą stronę. Chodzi tu o wdrożenie w życie nowego systemu informatycznego BES. Wszystko zaczęło się ponad 3 lata temu, a dokładniej w czerwcu 2016 roku. Wtedy to została zawarta właśnie ta umowa, na mocy której ustalono, iż w ciągu 18 miesięcy od jej podpisania, Huawei zobowiązuje się wdrożyć wcześniej wspomniany system w życie. Tak się jednak nie stało, lecz podpisany został aneks, według którego termin ten wydłużono, lecz do teraz, kiedy to mija już 41 miesięcy od jego podpisania, jakichkolwiek postępów w tej sprawie nie widać…

Huawei

Sam koniec tej współpracy to jednak nie wszystko! Okazuje się, że Polkomtel, który to jest operatorem sieci Plus, domaga się od Chińczyków zwrotu wynagrodzenia, jakie od nich wcześniej pobrali. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi tu o setki milionów złotych. To, bez dwóch zdań, jest niemała kwota, zatem nic dziwnego, że ta firma, należąca do jednego z najbogatszych Polaków, postąpiła w taki, a nie inny sposób.

Warto przeczytać: Przygotujcie się na Czarny Piątek 2019 w x-kom. Będzie gorąco!

Tak więc jak widać, Huawei ma coraz ciężej i na razie nie zapowiada się, żeby coś w tej sprawie się zmieniło na lepsze. Mam jednak nadzieję, że prędzej czy później wszystko będzie “po staremu”. Niemniej jednak, umowa została zawarta zanim jeszcze rozpoczęły się te problemy Chińczyków, zatem wygląda na to, że jedno z drugim może mieć mało wspólnego. Jestem ciekaw, czy Huawei odniesie się jakoś do tego wydarzenia.

Co sądzicie o tej sprawie? Jak myślicie, co było przyczyną niewywiązania się z tej umowy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!