Polska “Gra Szyfrów” już jest! Każdy może zagrać za darmo

Gra szyfrów
Gra Szyfrów

“Gra Szyfrów” to tytuł nowej gry wieloplatformowej produkowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Gra właśnie została udostępniona!

Gra Szyfrów już do pobrania!

Gra Szyfrów to tytuł, który był zapowiadany już około miesiąc temu. Polska gra edukacyjna ma nas nauczyć historii łamania szyfrów, której dokonywali Polacy podczas wojny polsko-bolszewickiej. Właśnie wtedy złamanie szyfrowania Bolszewików znacznie przyczyniło się do wygrania wojny przez młodą Rzeczpospolitą.

Jak tłumaczy opis gry:

Wciel się w autentyczne postaci żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r. Uruchom urządzenia komunikacyjne sprzed 100 lat. Zobacz jak wyglądały z bliska bolszewickie pociągi pancerne. „Gra szyfrów” to crossplatformowy edukacyjny projekt przygotowany jako krótka gra point and click, składająca się z czterech misji. Opisuje on przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz wpływ polskiej kryptologii na jej zwycięski finał. Gra jest debiutem wydawniczym niedawno powstałego Biura Nowych Technologii należącego do Instytutu Pamięci Narodowej.

Gra, kilka dni temu, została udostępniona dla każdego i to w pełni za darmo! Znajdziemy ją także na platformie Steam, a więc w sklepie, gdzie w gry zaopatrują się właściciele PC. Muszę jednak dodać, że wymagania sprzętowe są dosyć wysokie. Minimalne wyglądają dokładnie tak:

  • System: Windows 10
  • Procesor: AMD Ryzen 5 1600, Core i5 6600K
  • RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 1050 Ti, AMD Radeon RX 560
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: Minimum 9 GB wolnej przestrzeni dyskowej

Poniżej możecie zapoznać się z trailerem gry:

Kliknij tutaj, aby pobrać grę z platformy Steam!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!