Pop!_OS 21.10 wydany! Popularny system stał się jeszcze lepszy

Pop!_OS 21.10
Pop!_OS

Pop!_OS 21.10 (nareszcie) został wydany. Całkiem długo musieliśmy czekać i, chwilę przed końcem wsparcia dla edycji 21.04, twórcy zdecydowali się na publikację. A więc co takiego nowego dodano? Sprawdźcie!

Pop!_OS 21.10 – zmiany są kosmetyczne, ale warte odnotowania

Nie będę kłamał – zmiany w edycji 21.10 są o wiele delikatniejsze niż w przypadku poprzedniego wydania – 21.04. Nadal jednak warto sobie o nich powiedzieć. Pop!_OS 21.10 to przede wszystkim nowy wybierak aplikacji.

W edycji 21.04, gdy kliknęliśmy na skrót przenoszący do siatki wszystkich aplikacji, widzieliśmy standardowe dla GNOME, pełnoekranowe menu z lekką wyciętą funkcjonalnością. Teraz jednak twórcy pozbywają się tego elementu na rzecz własnego produktu.

Pop!_OS 21.10

Nowa siatka z aplikacjami jest podobna, ale wyświetla się jako okno pływające. Na ciemnym tle widzimy ikony aplikacji, a na samej górze mamy wyszukiwarkę. Ta pokazuje wyniki w postaci zainstalowanych aplikacji, ale też podpowiada podobne produkty dostępne w Pop!_Shop. Na dole okna natomiast mamy specjalne foldery pozwalające pogrupować aplikacje. Mamy kilka już przygotowanych, ale też możemy tworzyć własne.

Pop!_OS 21.10

Pop!_OS 21.10 to także zmodyfikowany ekran Refresh Install, który ułatwia instalację systemu z Recovery. Nie zabrakło najnowszych sterowników NVIDIA oraz Linux Kernel w wersji 5.15.5. Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, System76 przeniósł pakiety z Launchpad na własne repozytoria, aby móc je lepiej kontrolować. A no i zaimplementowano GNOME w wersji 40, jednak w przypadku Popa nie zauważamy żadnych większych z tym związanych zmian.

Pop!_OS 21.10

Pop!_OS 21.10 już został wydany i każdy może go zainstalować zupełnie za darmo. Dostępny jest w trzech wersjach: na komputery z grafiką Intel/AMD, z grafiką NVIDIA oraz na komputery Raspberry Pi.

Kliknij >>tutaj<<, aby pobrać.

Źródło: System76, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!