Pop!_OS wprowadza skalowanie interfejsu!

Pop!_OS wprowadza skalowanie interfejsu!

Pop!_OS to zdecydowanie jedna z ciekawszych dystrybucji Linuxa. Bazuje ona na Ubuntu i również wykorzystuje środowisko graficzne GNOME, jednak działa kompletnie inaczej. Właśnie system doczekał się funkcji, na którą czekało wiele fanów – skalowania zmiennoprzecinkowego interfejsu.

Pop!_OS to system tworzony przez firmę System76, bazujący na wydaniach Ubuntu i podobnie jak produkt od Canonical wykorzystuje środowisko graficzne GNOME. W tym miejscu podobieństwa się kończą. To właśnie w Pop!_OS mamy szansę ujrzeć ciekawe nowości o wiele szybciej (chociażby automatyczną instalację sterowników graficznych NVIDIA), a sam interfejs jest pozbawiony kilku upiększeń, dzięki czemu jest o wiele bardziej przejrzysty.

Warto zobaczyć: System DahliaOS – klon Fuchsia OS – doczekał się ogromnej aktualizacji!

Skalowanie zmiennoprzecinkowe interfejsu już w Pop!_OS

Skalowanie interfejsu to niemały problem w świecie Linuxa, choć teraz jest o wiele lepiej niż jeszcze 2 lata temu, kiedy to kupiłem laptopa z ekranem HiDPI i chciałem korzystać z wybranych dystrybucji. Tak jak wspomniałem przed chwilą, teraz jest z tym o wiele lepiej i wielu twórców implementuje potrzebne moduły odpowiedzialne za poprawne skalowanie interfejsu, chociażby tak zrobił Linux Mint. Do tego grona dołączyła kolejna dystrybucja, która uważana jest za tę najbardziej innowacyjną.

Pop!_OS wprowadza skalowanie interfejsu!

Twórcy Pop!_OS właśnie pochwalili się, że skalowanie zmiennoprzecinkowe jest już dostępne w ich systemie. Użytkownik ma do wyboru wartości 125%, 150% oraz 175%, które może ustawić w ustawieniach systemowych, w zakładce Wyświetlacz. Wbrew pozorom jest to naprawdę ważny dodatek, bowiem ułatwi to wielu osobom przesiadkę na OS-a od System76.

Korzystacie z Pop!_OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!