Wracasz do szkoły lub na studia? “PowROOT do Szkoły” powstał specjalnie dla Ciebie!

powroot

Przyznam szczerze, że nie wiem kiedy minęły te wakacje. Niestety, powoli zbliża się moment kiedy uczniowie będą musieli wrócić do szkoły, a studenci (choć nieco później) na studia. Ostatnie kilka miesięcy pokazały nam jak ważna jest technologia w nauce, dlatego też przygotowaliśmy serię poradników, która pomoże Wam się lepiej przygotować do zajęć!

PowROOT do Szkoły 2020

O ile powrót do szkoły był dla mnie (jak i dla wielu innych osób) czymś niezbyt przyjemnym tak zakupy związane z tym wydarzeniem bardzo lubiłem robić. Wybieranie zeszytów, długopisów, plecaków oraz elektroniki – był to dla mnie bardzo ważny etap przygotowań do powrotu do szkolnej rutyny. Ostatni semestr jasno nam pokazał jak ważna jest technologia. Co prawda, póki co mówi się, że uczniowie wrócą do szkolnych ławek, ale nie możemy mieć stuprocentowej pewności co się faktycznie wydarzy. Dlatego też moim zdaniem warto o wiele lepiej przygotować się do nadchodzącego semestru szkolnego i akademickiego.

W związku z nadchodzącym wrześniem przygotowaliśmy dla Was cykl poradników “PowROOT do Szkoły”, w którym to skupiliśmy się na kilku kategoriach sprzętu elektronicznego oraz oprogramowaniu – zarówno na urządzenia mobilne, jak i na komputery osobiste. Oczywiście mieliśmy na uwadze fakt, ze uczniowie i studenci mają ograniczony budżet :).

Dodatkowo podobnej inicjatywy podjęliśmy się rok temu i postanowiliśmy uwzględnić uwagi naszych czytelników, jak i wnioski, które nasunęły się nam po publikacji poradnika. W 2020 zechcieliśmy podejść do tematu bardziej “od strony przydatnej” i przygotować także teksty pokazujące jak ulepszyć i wykorzystać sprzęt, który już macie.

Co odróżnia nasz Back to School od innych? W przeciwieństwie do wielu tego typu projektów, które znajdziecie w Internecie, my faktycznie jesteśmy uczniami i studentami, dlatego też bardzo dobrze wiemy czego potrzebują nasi rówieśnicy. W tym poradniku wykorzystaliśmy doświadczenie nabyte w świecie technologii, ale również wśród naszych przyjaciół, którzy regularnie przychodzą do nas z prośbą o pomoc w wyborze danego sprzętu.

Jak powstał PowROOT do Szkoły?

Podobnie jak rok temu przygotowaliśmy dedykowaną szatę graficzną. Ja natomiast zająłem się utworzeniem kategorii sprzętowych, tematów zestawień, koordynowaniem projektu, zarządzaniem oraz sklejeniem wszystkich wpisów w całość. Poradnik oczywiście nie powstałby bez pozostałych autorów ROOTBLOGa, którzy z ogromną chęcią przygotowali wpisy oraz podzielili się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Liczymy, że PowROOT do Szkoły okaże się być naprawdę przydatnym cyklem poradników, a produkty i aplikacje w nim przedstawione ułatwią Wam przyszły rok szkolny i akademicki 🙂

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!