Poznaliśmy oficjalną datę premiery nowego gamingowego smartfona. Xiaomi Black Shark 3 nadchodzi!

Poznaliśmy oficjalną datę premiery nowego gamingowego smartfona. Xiaomi Black Shark 3 nadchodzi!

Xiaomi Black Shark 2 bez wątpienia może być nazwany sukcesem. Oczywiście nie na Starym Kontynencie, ale w Chinach, ponieważ tam mobilny gaming jest wyjątkowo popularny i rozwinięty. Od dłuższego czasu słyszeliśmy o nadchodzącym następcy tego modelu. Teraz chiński producent ujawnia datę premiery tego urządzenia!

Xiaomi Black Shark 3

Gigant z Państwa Środka zaplanował nową konferencję na 3 marca tego roku. Tego dnia zobaczymy właśnie nowy gamingowy smartfon czyli Black Shark 3. Jednocześnie będzie to pierwszy sprzęt dla graczy firmy Xiaomi, który będzie w stanie obsługiwać sieci nowej generacji za sprawą Qualcomm Snapdragona 865 z zintegrowanym modemem 5G. Bez wątpienia sprzęt ten będzie dostępny w samych Chinach, ale bardzo możliwe, że pojawi się także na Starym Kontynencie na stronie Black Shark. Na temat specyfikacji nadchodzącej nowości Xiaomi wiemy jednak już na tę chwilę naprawdę sporo.

Poznaliśmy oficjalną datę premiery nowego gamingowego smartfona. Xiaomi Black Shark 3 nadchodzi!

Przede wszystkim, jak wspomniałem już wcześniej, za wydajność będzie odpowiedzialna najmocniejsza jednostka w androidowym świecie czyli Qualcomm Snapdragon 865. Jednostka ta może być wspierana przez nawet 12 GB lub 16 GB RAM-u LPDDR5 w najmocniejszej konfiguracji. Dodatkowo na pliki użytkownika przeznaczona będzie pamięć UFS 3.0 lub 3.1. Tym samym smartfon ten powinien być flagowcem i spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Na froncie znajdziemy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2K oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. O odpowiednie odprowadzenie ciepła będzie dbać zupełnie nowy układ chłodzenia nazwany Liquid Cooling 3.0.

Zobacz także: Xiaomi stworzy kartę SIM, która będzie działać także jako pamięć microSD

Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 5000 mAh wspierającej szybkie ładowanie o mocy 65 W. Moc ta sprawi, że naładowanie ogniwa w Xiaomi Black Shark 3 od 0% do 100% zajmie zaledwie 38 minut. Nadal największą zagadką pozostają aparaty oraz wygląd nadchodzącej nowości chińskiego producenta. Bez wątpienia smartfon ten może być podobny do swoich poprzedników, ale jednocześnie oczekujemy jakiegoś zaskoczenia. Wszystko stanie się jasne już 3 marca tego roku!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Black Shark 2 Pro.

Co myślicie o Xiaomi Black Shark 3? Czekacie na premierę tego urządzenia? Czy waszym zdaniem gamingowe smartfony mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!