Producent zdradza datę premiery iQOO Z1x 5G

Producent zdradza datę premiery iQOO Z1x 5G

Informacje na temat iQOO Z1x 5G pojawiały się w sieci już od dłuższego czasu. Wiele głosów mówiło, że smartfon ten będzie najzwyczajniej w świecie słabszą wersją iQOO Z1, który pojawił się na rynku w maju tego roku. Teraz chiński producent postanowił w końcu ujawnić datę premiery swojej nowości!

Czym zaskoczy nas iQOO Z1x 5G?

Plakat zapowiadający premierę tego urządzenia został opublikowany w serwisie Weibo. iQOO Z1X 5G zostanie zaprezentowany światu już 9 lipca tego roku i, jeśli wcześniejsze plotki dotyczące specyfikacji się potwierdzą, to będzie to pierwszy smartfon submarki Vivo, który nie otrzyma flagowej specyfikacji. Warto także zaznaczyć, że 7 lipca zadebiutuje POCO M2 Pro, a 8 lipca globalna wersja realme X50 5G, a co za tym idzie lipiec zapowiada się niezwykle ciekawie. Sam plakat nie zdradza nam żadnych informacji na poza samą datą premiery.

Producent zdradza datę premiery iQOO Z1x 5G

Niemniej jednak sporo o specyfikacji dowiedzieliśmy się już więcej. iQOO Z1x 5G ma otrzymać ekran IPS LCD o przekątnej 6,57 cala oraz rozdzielczości FullHD+ (2400 x 1080 pikseli). Nie zabraknie także wsparcia dla odświeżania na poziomie 120 Hz, ale tak naprawdę to staje się powoli standardem zarówno we flagowcach jak i mocniejszych średniakach. W jednym z rogów wyświetlacza znajdziemy sporą dziurkę skrywającą pojedynczy aparat do zdjęć typu selfie.

Zobacz także: Ceny Honora X10 Max 5G i Honora 30 Lite 5G wyciekły do sieci na dzień przed oficjalną premierą

Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 765G i, jak sama nazwa urządzenia wskazuje, za sprawą odpowiedniego modemu nowej generacji pozwoli on na łączność z sieciami 5G. iQOO Z1x 5G ma otrzymać także 6 GB lub 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Czytnik linii papilarnych zostanie umiejscowiony na krawędzi bocznej, a na temat NFC nie pojawiły się jakiekolwiek informacje. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 5000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 33 W. Niestety, ale na tę chwilę nie wiemy czy iQOO Z1x 5G pojawi się w sprzedaży poza samymi Chinami.

Co myślicie o iQOO Z1x 5G? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!