Przedpremierowa garść informacji o Redmi Note 8

Redmi Note 8

Premiera już blisko i w związku z tym w sieci pojawia się coraz więcej informacji o nowych przedstawicielach serii Redmi. Poznaliśmy właśnie nowe szczegóły dotyczące aparatu oraz prawdopodobnej specyfikacji telefonu. Zapowiada się ciekawie, ale myślę, że nie jest to coś, na co oczekiwali fani marki.

Aparat 64 Mpix daje ogromne możliwości?

Spodziewamy się, że Redmi Note 8 (Pro) będzie pierwszym telefonem na świecie z matrycą 64 Mpix od Samsunga o nazwie ISOCELL Bright GW1. Redmi chwali się ogromną rozdzielczością, prawie dwa razy większą niż 8K. Plakaty mówią również o tym, że telefon ma umożliwiać aż 25-krotne przybliżenie bez utraty na jakości. Przy matrycy Sony 48 Mpix, np. w Honorze View 20, którego testowałem, oferowane było dwukrotne przybliżenie. Trochę ciężko mi uwierzyć w te wiadomości, ale być może połączenie odpowiedniej optyki z tą matrycą da dobry efekt.

Nie jest jeszcze znana pełna konfiguracja tego aparatu. Mówi się o czterech matrycach, z czego jedna może być do zdjęć makro lub sensorem ToF. Niemniej jednak telefon zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że dokładając dwa obiektywy Redmi nie wybrało jakości ponad ilość.

Zielony i biały

Już wiemy nieco o wyglądzie Redmi Note 8, który według mnie kontynuuje styl zastosowany w Redmi K20 i K20 Pro. Telefon już możecie podziwiać na renderach oraz zdjęciach. Dzięki temu wiemy, że pojawi się między innymi szmaragdowa i biała wersja kolorystyczna.

 

Z przodu prezentuje się natomiast jak typowy średniak, gdyż posiada notcha oraz zauważalną bródkę pod ekranem. W tej półce cenowej ciężko oczekiwać czegoś innego.

redmi note 8

MediaTek Helio G90T w natarciu

Jest to przykra wiadomość dla części fanów, gdyż powszechnie procesory MediaTeka są mniej lubiane niż te ze stajni Qualcomma. Ja poczekałbym jednak na faktyczne testy, gdyż ostatnio tajwański producent znacznie poprawił swoje układy.

helio g90t porównanieWiceprezes Xiaomi chwali się, że nowy gamingowy Mediatek zdobywa bardzo wysoki wynik w teście Antutu 8, prześciga droższe telefony ze Snapdragonem 710. Jednocześnie jego osiągi stoją bardzo blisko poziomu Kirina 810.redmi note 8 chłodzenie cieczą

Z drugiej strony prezentowane jest przeznaczenie telefonu. Oprócz procesora “do gier” Redmi Note 8 i Note 8 Pro otrzymają chłodzenie cieczą oraz lepsze antenty “anti-lock”.

Co sądzicie o kolejnych informacjach na temat Redmi Note 8?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!