realme Band 2 już w Polsce. To tańszy konkurent dla Mi Banda 7

realme band 2
(fot. realme)

Jak ktoś powie “opaska sportowa”, to pewnie wielu z Was myśli o Mi Bandzie od Xiaomi. Jednakże inne marki również oferują swoje produkty tej kategorii. I tak właśnie do sprzedaży w Polsce trafił smartband realme Band 2.

realme Band 2 oficjalnie w Polsce

Właśnie do sprzedaży trafiła nowa opaska sportowa realme Band 2. Co takiego oferuje? Zacznijmy od ekranu, bowiem ten cechuje się przekątną 1,4 cala i rozdzielczością 167 x 320 pikseli. Jasność jest całkiem wysoka, bowiem mowa tu o 500 nitach. Na wyświetlaczu możemy wyświetlać jedną z ponad 50 przeróżnych tarcz.

(fot. realme)
(fot. realme)

realme Band 2 to również monitorowanie tętna w czasie rzeczywistym. Jak twierdzi producent, zastosowany czujnik GH3011 powinien dać bardzo dokładne pomiary pulsu. Nie zabrakło też mierzenia SpO2. Innych – zwłaszcza mnie – zainteresuje analizowanie snu, bowiem ta opaska również będzie śledzić to, jak śpimy.

Fani uprawiania sportu docenią 90 trybów sportowych. Na liście widnieją takie pozycje jak Yoga, spacer, jazda na rowerze czy oczywiście bieganie. W tej opasce również popływacie, bowiem mamy tutaj wodoodporność do 50 metrów – dokładnie tak twierdzi producent.

(fot. realme)
(fot. realme)

realme Band 2 ma pracować nawet do 12 dni na jednym naładowaniu. Ładowanie natomiast odbywa się za pomocą ładowarki magnetycznej. Opaska ma również pozwolić zarządzać urządzeniami AIoT. Poza tym, sprzęt da nam też standardowe funkcje takie jak stoper, kontrola muzyki czy po prostu budzik.

Ile kosztuje realme Band 2? W sklepie producenta produkt ten kosztuje 199 złotych. Jest to więc mniej niż nowe produkty marki Xiaomi. Już Mi Band 6 na dzień dobry był droższy, a Mi Band 7 prawdopodobnie będzie kosztować około 260-290 złotych. Z tego też powodu realme Band 2 ma szansę podbić nasz rynek.

Źródło: realme

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!