realme GT Neo5 z rewolucyjnym ładowaniem o mocy 240 W wkrótce zadebiutuje w Chinach!

realme GT Neo5 - szybkie ładowanie o mocy 240W
źródło: realme

Już od kilku lat można zauważyć, że producenci smartfonów coraz bardziej skupiają się na przyśpieszeniu ładowania. Firma realme pochwaliła się właśnie, że już za kilka tygodni na rynku zadebiutuje nowy model, który będzie mógł pochwalić się mocą ładowania na poziomie 240 W. Oto, co już teraz wiemy o realme GT Neo5. 

realme GT Neo5 z ładowaniem o mocy 240 W

Jak informuje sam producent, nowy flagowiec zostanie wyposażony w nowoczesny system ładowania, który cechuje się wieloma innowacyjnymi funkcjami. Przede wszystkim warto wspomnieć o nowoczesnej architekturze ładowania 240 W, która według zapewnień producenta jest bezpieczna dzięki niskiemu napięciu podczas ładowania, a  także posiada wysoką wydajność konwersji mocy na poziomie 98,7%. Ponadto do zestawu dołączony będzie niestandardowy i rewolucyjny kabel ładujący 12A. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że realme GT Neo5 będzie wyposażony w niewielkich rozmiarów podwójne komponenty ładujące GaN, których gęstość mocy wynosi 2,34 W/CC. 

realme GT Neo5 z rewolucyjnym ładowaniem o mocy 240 W wkrótce zadebiutuje w Chinach!
źródło: realme

Co ciekawe, producent informuje także, że nadchodzący smartfon posiadał będzie ognioodporną konstrukcję na poziomie PS3 oraz 13 czujników odpowiedzialnych za monitorowanie temperatury baterii w czasie rzeczywistym. Smartfon dodatkowo posiadać będzie grafenowy system odprowadzania ciepła o łącznej powierzchni 6580 mm2. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, podczas trzytygodniowej próby w warunkach ładowania i rozładowywania oraz przy temperaturze na poziomie 85°C i wilgotności 85% test nie wykazał żadnych problemów lub zakłóceń w funkcjonowaniu telefonu. 

realme zapewnia także, że tak szybkie ładowanie nie wpłynie negatywnie na żywotność akumulatora i wytrzymać on ma nawet 1600 cykli. Pod względem ładowania realme GT Neo5 wyznaczy na rynku nowe standardy i przebije pod tym względem obecnego lidera, czyli Redmi Note 12 Pro Plus, który oferuje ładowanie o mocy 210 W. Na ten moment nie znamy więcej szczegółów o specyfikacji GT Neo5, ale wszystkiego dowiemy się już w lutym bieżącego roku. Smartfon ma również pojawić się na globalnym rynku. 

Źródło: informacja prasowa, Weibo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!