Realme wejdzie do Europy, czy tania submarka OPPO zawojuje rynek?

Realme wejdzie do Europy, czy tania submarka OPPO zawojuje rynek?

Realme to sumbarka OPPO, największego producenta telefonów na świecie. Jest on mało znany, gdyż do tej pory ich telefony były dostępne tylko w Azji. Sytuacja uległa jednak zmianie i od początku tego roku mamy możliwość kupić OPPO w Polsce, jednak ceny szczególnie do tego nie zachęcają. W przeciwieństwie do Realme…

Realme wejdzie do Europy jeszcze w tym roku

Dlaczego? Jest to bowiem marka powstała oparta na innych założeniach. Utworzone w maju ubiegłego roku Realme skupia się na tanich telefonach, gdyż działa na rynku indyjskim. Obecnie przoduje tam Xiaomi, co opisywałem ostatnio w obszernym newsie.

Zobacz też: Xiaomi w Indiach radzi sobie naprawdę dobrze. Mocny średniak z nowym Snapdragonem na horyzoncie!

Marka celuje w modele w budżecie 100-300 dolarów, czyli od około 400 do 1200 złotych, dlatego jest to jednocześnie konkurent dla Redmi od Xiaomi. Nawet przed premierą Realme 1 był porównywany do produktów pomarańczowych i odwrotnie, Xiaomi porównuje swoje telefony do Realme. Myślę więc, że te propozycje mogłyby również zainteresować Polaków, którzy ciepło przyjęli debiut Xiaomi. Co ciekawe, według zebranych danych 40% użytkowników submarki OPPO przesiadło się z Xiaomi, a 30% z Samsunga.

Realme 3 Pro
Realme 3 Pro

O tym, że Realme wkroczy do Europy poinformował w wywiadzie Madhav Sheth, prezes firmy. Ma to nastąpić jeszcze w pierwszej połowie tego roku, czyli najprawdopodobniej w czerwcu. Pamiętajmy jednak, że nie oznacza to, iż ich wszystkie telefony będą od razu dostępne do zakupu w Polsce. Cała sprzedać na początku będzie odbywać się przez internet, więc brzmi do podobnie do systemu OnePlusa.

Warto przeczytać: Realme 3 Pro oficjalnie zaprezentowany

Czy wróżę Realme taki sam sukces jaki osiągnęło Xiaomi?

Niekoniecznie. Gigant z Państwa Środka był dość dobrze znany w Polsce na długo zanim rozpoczęła się oficjalna dystrybucja dzięki ABC Data. Ludzie zamawiali telefony z chińskich sklepów, a także, o ile mnie pamięć nie myli, istniał jeden polecany sklep w Polsce. To właśnie dzięki takiej bazie osób, które bez wahania poleciły “ryżowe telefony” i poświadczyły swoim doświadczeniem Xiaomi zyskało na popularności i renomie. Znacie kogoś kto używał Realme? Ja nie. A kogoś kto słyszał o Realme? Myślę, że wśród moich znajomych spoza redakcji mógłbym nie znaleźć wielu takich osób.

Czekacie na wejście Realme do Europy? Przyglądacie się im produktom? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!