Strona główna Aktualności Realme wejdzie do Europy, czy tania submarka OPPO zawojuje rynek?

Realme wejdzie do Europy, czy tania submarka OPPO zawojuje rynek?

-

Realme to sumbarka OPPO, największego producenta telefonów na świecie. Jest on mało znany, gdyż do tej pory ich telefony były dostępne tylko w Azji. Sytuacja uległa jednak zmianie i od początku tego roku mamy możliwość kupić OPPO w Polsce, jednak ceny szczególnie do tego nie zachęcają. W przeciwieństwie do Realme…

Realme wejdzie do Europy jeszcze w tym roku

Dlaczego? Jest to bowiem marka powstała oparta na innych założeniach. Utworzone w maju ubiegłego roku Realme skupia się na tanich telefonach, gdyż działa na rynku indyjskim. Obecnie przoduje tam Xiaomi, co opisywałem ostatnio w obszernym newsie.

Zobacz też: Xiaomi w Indiach radzi sobie naprawdę dobrze. Mocny średniak z nowym Snapdragonem na horyzoncie!

Marka celuje w modele w budżecie 100-300 dolarów, czyli od około 400 do 1200 złotych, dlatego jest to jednocześnie konkurent dla Redmi od Xiaomi. Nawet przed premierą Realme 1 był porównywany do produktów pomarańczowych i odwrotnie, Xiaomi porównuje swoje telefony do Realme. Myślę więc, że te propozycje mogłyby również zainteresować Polaków, którzy ciepło przyjęli debiut Xiaomi. Co ciekawe, według zebranych danych 40% użytkowników submarki OPPO przesiadło się z Xiaomi, a 30% z Samsunga.

Realme 3 Pro
Realme 3 Pro

O tym, że Realme wkroczy do Europy poinformował w wywiadzie Madhav Sheth, prezes firmy. Ma to nastąpić jeszcze w pierwszej połowie tego roku, czyli najprawdopodobniej w czerwcu. Pamiętajmy jednak, że nie oznacza to, iż ich wszystkie telefony będą od razu dostępne do zakupu w Polsce. Cała sprzedać na początku będzie odbywać się przez internet, więc brzmi do podobnie do systemu OnePlusa.

Warto przeczytać: Realme 3 Pro oficjalnie zaprezentowany

Czy wróżę Realme taki sam sukces jaki osiągnęło Xiaomi?

Niekoniecznie. Gigant z Państwa Środka był dość dobrze znany w Polsce na długo zanim rozpoczęła się oficjalna dystrybucja dzięki ABC Data. Ludzie zamawiali telefony z chińskich sklepów, a także, o ile mnie pamięć nie myli, istniał jeden polecany sklep w Polsce. To właśnie dzięki takiej bazie osób, które bez wahania poleciły „ryżowe telefony” i poświadczyły swoim doświadczeniem Xiaomi zyskało na popularności i renomie. Znacie kogoś kto używał Realme? Ja nie. A kogoś kto słyszał o Realme? Myślę, że wśród moich znajomych spoza redakcji mógłbym nie znaleźć wielu takich osób.

Czekacie na wejście Realme do Europy? Przyglądacie się im produktom? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!
Źródłogsmarena.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej