Realme chce się bardziej uniezależnić od OPPO, ale to nie pora na całkowite odłączenie

Realme chce się bardziej uniezależnić od OPPO, ale to nie pora na całkowite odłączenie

Kilka dni temu pojawiła się plotka o tym, że Realme chce całkowicie odłączyć się od swojej firmy-matki, czyli OPPO. Znamy już plany tej marki na najbliższy czas, a także pojawiło się oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Jeszcze nie pora na całkowite wydzielenie się z OPPO.

Wielki sukces Realme

Tempo rozwoju firmy w ostatnim czasie było naprawdę ogromne. Realme już jest czwartą co do wielkości marką smartfonów w Indiach i siódmą na świecie, a to wszystko zostało osiągnięte przez mniej niż dwa lata. Jeśli chcielibyście poznać więcej danych, to serdecznie zapraszam do zapoznania się z moim nieco starszym wpisem, który bazuje na badaniach Counterpoint.

Realme Mobile Telecommunications Private Limited is already an independent brand and legal entity. The firm was officially established on May 4th, 2018 by its founder Sky Li and Madhav Sheth. We only authorize OPPO to manufacture and share some supply resources as we haven’t a factory facility in India, hence we have assigned OPPO as our OEM supplier and manufacturer.

Dyrektor Handlowy Realme na Tajwan, Chung Hsiang-wei powiedział, że jeśli takie tempo wzrostu udałoby się utrzymać, to firma mogłaby się rozwijać samodzielnie. Źródło podaje jednak oficjalne oświadczenie Realme na ten temat oraz utwierdza w przekonaniu, że na dzień dzisiejszy nie jest jednak planowane wydzielenie się z OPPO. Realme bazuje na liniach produkcyjnych, a także kontroli jakości firmy-matki, ale posiada już własny zespół badawczo-rozwojowy, by spełniać oczekiwania klientów.

Warto przeczytać: Honor V30 Pro pojawi się na globalnym rynku, oczywiście pod znaną nam nazwą

Dalsze plany na rozwój

Wiemy już, że Realme planuje poszerzyć zakres swojej działalności. Oprócz telefonów firma ma wprowadzić ubieralne akcesoria oraz słuchawki bezprzewodowe TWS. Strategia marki obejmuje również wydanie taniego telefonu z obsługą sieci 5G, co według mnie przypomina plany Xiaomi z poprzednich lat, ale również te najbardziej aktualne.

https://www.instagram.com/p/B5e4izSHtD8/

Jeśli śledzicie nasz instagramowy profil, to zauważyliście, że w nasze ręce trafił Realme X2 Pro. Wkrótce i my będziemy mogli ocenić czy firma jest warta uwagi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!