Strona główna Aktualności Redmi AirDots zaprezentowane razem z pralką przy okazji premiery Redmi 7!

Redmi AirDots zaprezentowane razem z pralką przy okazji premiery Redmi 7!

-

Submarka Xiaomi zaprezentowała dziś nie tylko nowy smartfon, czyli Redmi 7. Podczas jego premiery zaprezentowano nam jeszcze dwa urządzenia. Mowa tu o słuchawkach bezprzewodowych Redmi AirDots oraz… pralce Redmi 1A. Co mają do zaoferowania te sprzęty?

Redmi rozszerza działalność, już nie tylko smartfony

Redmi AirDots to słuchawki, które są całkowicie bezprzewodowe. Nazwa ta może się wydawać wam znajoma, przecież Xiaomi ma już w ofercie taki model słuchawek. Miał on nawet niedawno swoją recenzję na łamach naszego bloga. Właściwie to ciężko mi określić co różni te dwa modele.

Wyglądają na pierwszy rzut oka identycznie, różni je jedynie kolor. Być może Redmi AirDots zostały wykonane z innego materiału niż wersja od Xiaomi. Uważam to za możliwe, albowiem marka podkreśla bardzo niską masę nowego sprzętu. Jedna słuchawka waży tylko 4,1 g, co w połączeniu z dobrym wyprofilowaniem ma przynieść wygodę użytkowania na wysokim poziomie. Nowe słuchawki bezprzewodowe od Redmi wyposażono w baterię o pojemności 40 mAh na każdą sztukę. Mają one wytrzymać na jednym, pełnym ładowaniu cztery godziny, a ponowne doładowanie ich ma zająć 1,5 godziny. Odbywa się to poprzez dołączone etui, które samo ma baterię o pojemności 300 mAh. Dzięki temu łączny czas używania słuchawek może wynieść nawet 12 godzin plus przerwy na ładowanie.

Warto przeczytać: Recenzja pierwszych całkowicie bezprzewodowych słuchawek Xiaomi AirDots!

Redmi AirDots 2

Redmi AirDots łączą się ze smartfonem za pomocą Bluetooth 5.0. Współpracują zarówno z urządzeniami opartymi na Androidzie, jak i tymi od Apple. Integracja z telefonem nie kończy się na multimediach i połączeniach. Na obudowie słuchawki umieszczono przycisk dotykowy, który może uruchomić asystenta głosowego jeśli dwukrotnie w niego stukniemy. Co ciekawe ta funkcja ma działać zarówno z Siri od Apple jak i z Asystentem Google. Oprócz tego dotykowy przycisk pełni typowe funkcje sterowania muzyką.

Redmi AirDots 3

Co jest główną różnicą między Redmi AirDots a Xiaomi AirDots? Cena – propozycja od Redmi jest dwukrotnie tańsza. Została ona wyceniona na 99,9 juanów, co oznacza „na nasze” około 55 zł. Sprzedaż w Chinach ma ruszyć 9 kwietnia, tego samego też dnia w obieg pójdzie pralka od Redmi, o której zaraz. Czy AirDotsy od submarki Xiaomi trafią do Polski? Nie wydaję mi się, jeśli ktoś by je chciał musiałby zapewne kupić je u jakiegoś pośrednika.

Zobacz również: Oficjalne ceny Xiaomi Mi 9, Redmi Note 7 i Mi Electric Scooter Pro. Xiaomi pozamiatało!

Pralka od Redmi – tego jeszcze nie grali!

Redmi 1A, bo taką nazwę nadano tej pralce, jest ładowana od góry i można wsadzić do niej 8 kg prania. Ma ona 10 trybów pracy, potrafi również szybko suszyć pranie oraz czyścić się samemu. Ciekawe czy posiada NFC… 😉

Redmi 1A pralka

Z tą premierą Redmi wycelowało idealnie, dokładnie wczoraj zepsuła mi się pralka. Jednakże będę musiał wybrać coś spośród modelów dostępnych w naszym kraju, do 9 kwietnia poczekać na nią będą musieli ludzie z Chin, co dopiero ja. Tu już wątpliwości nie mam, nie ma się co łudzić, że pralka od Redmi pojawi się na naszym rynku. Została ona wyceniona na 799 juanów, czyli około 440 zł.

Co sądzicie o nowych sprzętach od Redmi?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej