Redmi K30 będzie pierwszym smartfonem chińskiego producenta z ekranem 90 Hz?

Redmi K30 będzie pierwszym smartfonem chińskiego producenta z ekranem 90 Hz?

To, że Xiaomi Mi 10 będzie pierwszym smartfonem firmy z ekranem o odświeżaniu na poziomie 120 Hz wydaje się wręcz pewne. Redmi nie zamierza jednak pozostawać daleko w tyle za konkurencją i także pracuje nad urządzeniem posiadającym wyświetlacz o zwiększonym odświeżaniu. Co wiemy na jego temat?

Redmi K30 zapowiada się naprawdę ciekawie

Wszystko wskazuje na to, że nowy flagowiec submarki Xiaomi trafi na rynek w pierwszych miesiącach 2020 roku. Smartfon ten ma pojawić się także w wariancie z modemem pozwalającym na łączenie się z sieciami 5G, ale to nie jedyna nowość. Według najświeższych informacji to właśnie Redmi K30 będzie pierwszym telefonem w portfolio tej chińskiej firmy posiadającym wyświetlacz o zwiększonym odświeżaniu. Nie będzie to jednak odświeżanie na poziomie 120 Hz, tak jak ma mieć to miejsce w Xiaomi Mi 10, a 90 Hz. Tym samym bardzo możliwe, że będzie to jedna z cech mająca pokazać światu różnicę pomiędzy flagowcami Redmi oraz Xiaomi.

Xiaomi Mi 9T czyli bardzo dobry średniak, któremu niewiele brakuje do ideału [RECENZJA]

Oczywiście Redmi K30 otrzyma ekran typu AMOLED, a co za tym idzie nie zabraknie także zintegrowanego z wyświetlaczem czytnika linii papilarnych. Bez wątpienia na rynku pojawi się także Redmi K30 Pro. Czym zatem model ten będzie różnić się od tańszej wersji? Najprawdopodobniej nie wyświetlaczem. Bardzo możliwe, że submarka Xiaomi zdecyduje się, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Redmi K20 oraz K20 Pro, na zmianę jedynie procesora, szybkości ładowania czy niewielkie zmiany w kwestii aparatów.

Zobacz także: Xiaomi Mi Wireless Mouse 2 zadebiutowała. Cena jest naprawdę przystępna!

Pełna specyfikacja Redmi K30 pozostaje oczywiście tajemnicą. Plotki mówią o bardzo mocnym średniaku tak jak miało to miejsce w przypadku Redmi K20 i tak naprawdę wydaje się to bardzo sensowne. Myślę jednak, że musimy uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i poczekać na kolejne informacje na jego temat. Może submarka Xiaomi jeszcze czymś nas zaskoczy? Na to liczymy!

Co myślicie o ekranach o zwiększonym odświeżaniu? Czego oczekujecie po Redmi K30? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!