Redmi Note 8 2021 pojawi się globalnie. Poznaliśmy całą specyfikację

redmi note 8t etui

Redmi Note 8 2021 ma być odświeżonym smartfonem Xiaomi z 2019 roku… tak, brzmi dziwnie, ale właśnie model o takiej nazwie został niedawno zauważony w agencji certyfikującej FCC. Poznaliśmy jego częściową specyfikację, która właśnie otrzymała kolejne potwierdzenie.

Specyfikacja Redmi Note 8 2021

Redmi Note 8 2021 będzie modelem o oznaczeniu C3J1 lub C3JG oraz nazwie kodowej bilboa. Znajdziemy w nim ekran IPS o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz oraz wycięciem na aparat selfie w kształcie łezki. Najprawdopodobniej ekran będzie rozdzielczości FullHD+, a przekątna nie jest znana.

W “nowym” średniaku Xiaomi znajdziemy cztery aparaty: 48 Mpix jednostka główna, aparat szerokokątny, sensor do wychwytywania głębi oraz teleobiektyw, który posłuży jednocześnie do robienia zdjęć macro.

Urządzenie napędzi ośmiordzeniowy MediaTek Helio G85 sparowany z 4 GB pamięci operacyjnej. Mamy tut także 64 lub 128 GB miejsca na dane. Bateria ma skromną pojemność 4000 mAh i wspiera szybkie ładowanie o mocy 22,5 W.

Redmi Note 8 2021 pojawi się globalnie. Poznaliśmy całą specyfikację

Smartfon ma pracować pod kontrolą Androida 11 z nakładką MIUI 12.5. Jak ujawnia grafika, model ten będzie dostępny na rynku globalnym, w Europie oraz w Rosji. Wygląda na to, że nie jest to urządzenie dedykowane Chinom, może za to trafić do Polski. Cena jaka zostanie ustalona w naszym kraju będzie zapewne oscylować w okolicach 700 złotych. Z pewnością powinna być niższa od tysiąca.

Co sądzicie o takim smartfonie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: xiaomiui

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!