Redmi Note 9 oraz Redmi Note 9 Pro odnalezione w Geekbench. Co wiemy o tych urządzeniach?

redmi note 9 trailer

Premiera nowych średniaków submarki Xioami może odbyć się już jutro czyli 12 marca. Wprawdzie Redmi nie potwierdziło oficjalnie tej informacji, ale publikowane w sieci od jakiegoś czasu plakaty z ogromną cyfrą “9” tak naprawdę zdradzają nam wszystko. Prezentacja nowości ma odbyć się w Indiach, ale to nie oznacza, że smartfony te nie trafią także na rynek globalny!

Redmi Note 9 oraz Note 9 Pro w Geekbench

W sieci bazie danych Geekbench pojawiły się dwa nowe urządzenia Xiaomi. Oczywiście możemy być wręcz pewni, że chodzi właśnie o Redmi Note 9 oraz Redmi Note 9 Pro. Zacznijmy od słabszej z wersji. Smartfon ten zdobył w teście jednego rdzenia 345 punkty, a w teście wielu rdzeni 1247 punktów. Za wydajność najprawdopodobniej MediaTek Helio G70, który oferował podobną wydajność w przypadku Realme C3 lub niezaprezentowany jeszcze światu następca Helio P65. Jednostka ta ma być wspierana przez 6 GB RAM-u. W sieci pojawiły się także informacje mówiące o tym, że będzie to Redmi 9. Niemniej jednak, niezależnie od tego jak nazwane zostanie to urządzenie, może okazać się, że będzie kolejnym hitem sprzedażowym.

Redmi Note 9 Pro to oczywiście mocniejszy brat wcześniej opisywanego modelu. Smartfon ten trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 720G. Wykorzystanie tego procesora pozwoliło osiągnąć w Geekbench 569 punktów w teście jednego rdzenia oraz 1755 punkty w teście wielu rdzeni. Wcześniejsze plotki mówiły także, że smartfon ten może otrzymać jako aparat główny matrycę 108 Mpix. Niestety, ale informacje pochodzące od samego producenta mówią jasno – sensor ten zarezerwowany jest dla flagowców, ponieważ znacząco podniósłby cenę samego urządzenia.

Redmi Note 9 oraz Redmi Note 9 Pro odnalezione w Geekbench. Co wiemy o tych urządzeniach?

Zobacz także: Smartfony Redmi już niedługo mogą otrzymać czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem LCD

Redmi Note 9 Pro Max także trafi na rynek?

Przyznam szczerze, że mnie najbardziej ciekawi właśnie Redmi Note 9 Pro Max. Wprawdzie smartfon ten nie został odnaleziony w Geekbench, ale plotki na jego temat pojawiają się od dłuższego czasu. Według przedpremierowych przecieków sprzęt ten miałby pracować pod kontrolą MediaTeka Dimensity 800 i jednocześnie byłby to pierwszy telefon, który otrzymałby ten procesor. Tak naprawdę wszystko stanie się jasne już jutro. Miejmy nadzieję, że Xiaomi faktycznie pokaże nam aż trzy nowe średniaki, tak aby każdy z użytkowników mógł znaleźć coś dla siebie.

Czego oczekujecie po nowych średniakach Xiaomi z serii Redmi Note 9? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!