Redmi Pro 2 może być telefonem ze Snapdragonem 855. Dostanie też wysuwany aparat

redmi pro 2

Odkąd Redmi stało się oddzielną firmą, oczywiście nadal zależną od Xiaomi, nieustannie słyszymy o tajemniczym flagowcu, który miałby być wyposażony w najmocniejszą jednostkę mobilną dostępną na rynku. Czyżby Qualcomm Snapdragon 855 trafił do Redmi Pro 2?

Flagowiec Redmi na horyzoncie

Render przedstawiający Redmi Pro 2 pojawi się w chińskim serwisie Weibo. Niestety, nie został on opublikowany przez kogoś związanego z Redmi czy Xiaomi. Tym samym nie możemy jednoznacznie stwierdzić czy smartfon ten będzie tak wyglądać czy też nie. Niemniej jednak chiński producent zapowiedział, że topowy telefon ma zadebiutować już niedługo, a tym samym bardzo możliwe, że flagowiec Redmi jest bliżej niż mogło nam się to wydawać.

redmi pro 2 1
Czyżby prototyp Redmi Pro 2?

Redmi Pro 2 ma otrzymać ośmiordzeniowego Qualcomm Snapdragona 855. Oczywiście chińska firma miała skupiać się przede wszystkim na produkcji średniaków i budżetowców, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na froncie mamy znaleźć niewielkie ramki dookoła ekranu. Sam aparat do zdjęć typu selfie zostanie ukryty w wysuwanym panelu podobnym do tego między innymi z vivo V15 Pro czy OPPO F11 Pro. Tym samym w wyświetlaczu nie znajdziemy jakichkolwiek dziur czy wcięć. Redmi Pro 2 ma być bezramkowcem w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Zobacz też: Xiaomi tłumaczy, dlaczego Redmi Note 7 nie ma skanera w ekranie

Jednocześnie to właśnie flagowiec producenta z Państwa Środka ma być pierwszym urządzeniem w portfolio firmy posiadającym trzy aparaty tylne. Na tę chwilę nie wiemy o nich zbyt dużo. Głównym ma być 48-megapikselowy sensor nieznanego producenta. Na informacje o pozostałych oczkach będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Co więcej z tyłu telefonie nie sposób dostrzec czytnika linii papilarnych. To może oznaczać tylko jedno – Redmi Pro 2 otrzyma wyświetlacz AMOLED lub OLED oraz czytnik odcisku palca zintegrowany z ekranem. Nadal największą zagadką pozostaje data premiery urządzenia. Jeśli jednak nowość chińskiej firmy zostanie odpowiednio wyceniona to już teraz możemy zapowiedzieć ogromny sukces sprzedażowy.

Recenzja Xiaomi Redmi Note 7 – dobry budżetowiec w świetnej cenie

Co myślicie o tak wyglądającym Redmi Pro 2? Czekacie na pierwszego flagowca producenta z Państwa Środka? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz