Regolith Desktop 3.0 wydany! Piękny i dla geeków

regolith linux

Minęło sporo czasu od momentu, kiedy ostatni raz słyszałem o Regolith Desktop. Jak się okazuje, deweloperzy pracują nad swoim produktem i właśnie wydano Regolith Desktop 3.0!

Regolith Desktop 3.0 wydany

Regolith Desktop to interfejs, który oferuje w pełni skonfigurowane środowisko z tilingiem. Co to jest? Lekkie środowisko, które oferuje właśnie kafelkowanie (ang. tiling). Interfejsy tych systemów znacznie różnią się od tego, co jest nam znane z Windowsa czy nawet macOS. Aplikacje są rozmieszczone w pewnego rodzaju kafelkach – programy ułożone są blisko siebie, wypełniając prawie całą powierzchnię ekranu. Jeśli odpowiednio skonfigurujemy to środowisko, osiągniemy niezwykle szybkie, estetyczne i minimalistyczne środowisko do pracy.

(fot. Regolith Desktop)
(fot. Regolith Desktop)

W wersji 3.0 dodano sporo nowości. Mowa tutaj chociażby o skalowaniu zmiennoprzecinkowym dla ekranów z rozdzielczościami większymi niż Full HD, a także wprowadzono wstępne wsparcie dla Waylanda.

. Co jeszcze dodano?

  • Informacje diagnostyczne dotyczące bieżącej sesji
  • Etykieta multimediów wyświetla więcej informacji
  • kompozytor picom zainstalowany domyślnie w sesji x11
  • Procent baterii i poziom naładowania pokazywane są w wielu kolorach
  • Poprawki błędów

Regolith Desktop 3.0 można zainstalować na takich systemach jak Debian 11, Debian 12, Ubuntu 22.04, Ubuntu 23.10 oraz Ubuntu 20.04. Co ciekawe, środowisko zostało wydane zarówno na procesory AMD64, jak i ARM, a więc użytkownicy, na przykład, Raspberry Pi również mogą korzystać z tego produktu.

Źródło: Regolith, OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!