RTX Voice oficjalnie działa na kartach GTX

rtx voice

O RTX Voice pisaliśmy już na naszym portalu w maju. Wtedy to ten program był dostępny jedynie dla właścicieli kart RTX z serii 20. Oczywiście tylko oficjalnie, ponieważ już wtedy podzieliliśmy się z Wami sposobem jak uruchomić go na kartach z serii GTX, który do tej pory działał skutecznie. Okazuje się jednak, że dłużej nie będzie on potrzebny…

RTX i GTX Voice

Chcielibyście, aby jakość dźwięku z Waszego mikrofonu była wysoka, a jednocześnie macie skromny budżet? NVIDIA pomoże Wam pozbyć się szumów i uzyskać wyraźny dźwięk nawet z budżetowego urządzenia, Możliwości SI są bardzo wysokie, o czym możecie przekonać się sami. Wystarczy, że posiadacie kartę graficzną od zielonych i pobierzecie zaktualizowaną wersję RTX Voice. Nosi ona oznaczenie 0.5.12.6 Updated.

Zobacz też: Pierwsze niereferencyjne karty graficzne z rodziny NVIDIA GeForce RTX 30 zostały zaprezentowane. To sprawka MSI!

Warto przeczytać: XPG wprowadza na rynek kolejne nowości

Aplikacja RTX Voice jest na razie w wersji beta. Producent, dodając oficjalne wsparcie dla kart GTX, nie zmienił nawet wersji programu. Wciąż czekamy na pierwsze wydanie, ale efekty są już bardzo dobre. Co więcej, NVIDIA zapowiedziała, że RTX Voice docelowo znajdzie się w większej aplikacji NVIDIA Broadcast i będzie jedną z jej funkcji. Jak podaje producent, Broadcast “zmienia każdy pokój w domowe studio nadawcze, przekształcając standardowe kamery internetowe i mikrofony w inteligentne urządzenia dzięki mocy SI”. Niestety nie jest ona jeszcze dostępna do pobrania, ale najprawdopodobniej zostanie wydana jeszcze we wrześniu. Wtedy z pewnością sprawdzimy jej możliwości.

Testowaliście już RTX Voice? Podzielcie się w komentarzach Waszym zdaniem na temat aplikacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!