Portfel w iOS 15.4 obsłuży certyfikaty COVID (UCC)

ios 15.4 certyfikat ucc
(fot. Apple World)

Aktualnie coraz więcej aplikacji pozwala nam przechowywać swój certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko COVID-19. Jak się okazuje, podobna funkcja znajdzie się także w programie Portfel w iOS 15.4.

Portfel w iOS pozwoli na przechowanie certyfikatu UCC

Jak się okazuje, iOS 15.4 da dostęp do wielu ważnych i ciekawych funkcji. Już informowaliśmy Was o tym, że Apple ma pozwolić zamienić iPhone’a w terminal płatniczy. Możliwym stanie się także odblokowanie telefonu za pomocą Face ID mając na sobie maseczkę. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się o kolejnej funkcji związanej z pandemią.

Otóż aplikacja Portfel w iOS 15.4 ma zezwolić na przechowywanie certyfikatu potwierdzającego szczepienie, w skrócie: UCC. Kiedy to dodamy taki paszport covidowy, to aplikacja wyświetli takie informacje jak: imię, nazwisko, rodzaj szczepionki, data podania każdej dawki, wydawca i podpisany cyfrowo kod QR. Więcej informacji o szczepieniu natomiast ma znaleźć się w programie Zdrowie.

cert iphone
(fot. Apple World)

Aplikacja obsłuży europejskie certyfikaty COVID, a więc również te, które wystawiane są w Polsce. Ciekawym dodatkiem jest pokazanie daty przyjęcia każdej z dawek, co może być przydatne, kiedy to wydawane są tak zwane boostery. iOS 15.4 powinien pojawić się już wiosną 2022.

Na systemach Android znajdziemy wiele programów obsługujących certyfikaty COVID. My polecamy korzystać ze Swiss Covid Cert, bowiem ta aplikacja jest otwartoźródłowa i dostępna w F-Droid.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!