Wyciekła wstępna konfiguracja Steam Decka – PC jednak jest konsolą

steam deck
Konsola Steam Deck (fot. @blankslatejoe)

O Steam Deck jednocześnie wiemy naprawdę dużo, a zarazem całkiem mało. Jak się jednak okazuje, pewien deweloper pokazał coś, czego raczej nie powinien.

Konfiguracja SteamOS na Steam Deck wygląda właśnie tak

O Steam Decku całkiem sporo mówi samo Valve, a deweloperzy, którzy dostali swoje egzemplarze konsoli, pokazują jak działają ich gry na sprzęcie. Pod znakiem zapytania stoi jednak SteamOS, który niezbyt jest pokazywany – wszak jeszcze nie jest skończony w 100%, a ostatni update potwierdził, że sporo jest do zrobienia.

Swój egzemplarz dostał również rosyjski deweloper Alex Koshelkov – twórca chociażby Farlanders: Prologue czy The Universim. Ten jednak pokazał nieco więcej niż działanie swoich gier na sprzęcie. Otóż opublikował film, na którym pokazuje pierwsze uruchomienie konsoli i jej konfigurację. Prawdopodobnie nie powinien tego publikować.

Choć Valve nazywa Steam Decka mianem PC, to jednak urządzenie przypomina typową konsolę. Wskazuje na to chociażby wstępna konfiguracja podobna do tych znanych z PSP czy konsol stacjonarnych typu Xbox Series X|S. Interfejs przypomina PS Vita choć działa znacznie płynniej. Do tego dominuje tam logo Steama. W podobnym stylu możemy spodziewać się reszty UI.

Liczymy, że jednak Valve nie wyciągnie z tego żadnych konsekwencji, bowiem choć doszło do małego wycieku, to jednak nie zostały pokazane chociażby ustawienia systemowe, które wydają się tutaj być kluczowe.

Źródło: @Akoshelkov przez neowin.net

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!