Adapter dysków do Xbox Series X|S już w sprzedaży! Ma jednak pewne ograniczenia

xbox series s
Xbox Series S

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że marka Seagate zamierza wprowadzić na rynek mniejszy (niż dotychczas dostępny) dysk Expansion Card do konsol Xbox. Pewna chińska firma jednak nie chciała czekać i wprowadziła do sprzedaży specjalny adapter.

Adapter dysków Expansion Card do Xbox Series X|S już w sprzedaży

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was o tym, że pewien właściciel konsoli Xbox Series S zbudował własny adapter dysków SSD. To sprawiło, że mógł podłączyć wybrany dysk i ten wykrywany był jako Expansion Card, a więc miał dostęp do Quick Resume oraz możliwości przetrzymywania tam gier next-gen. Pewna chińska firma podobny adapter wprowadziła do sprzedaży.

CFexpress Card PA-CFEM2-C firmy Sintech pozwala nam wkręcić (prawie) dowolny dysk SSD M.2 NVMe o rozmiarze 2230, czyli ten najmniejszy. Dzięki temu możemy wsunąć adapter z dyskiem do slotu na Expansion Card w naszej konsoli Xbox. Co prawda, sprzęt ten nie powstał z myślą akurat o konsoli Microsoftu, a o profesjonalnych lustrzankach cyfrowych, jednak i tutaj ma on zastosowanie.

expansion card adapter xbox

Warto tutaj zaznaczyć, że nie każdy dysk SSD 2230 NVMe zadziała z konsolami Xbox. Obsługujący dysk musi oferować odpowiedni firmware. Chociażby WD Blue CH-SN530 zadziała z konsolami Xbox, ale już bliźniaczy WD Blue PC SN530 nie. Póki co, nie wiemy ile dysków dostępnych na rynku jest kompatybilna z konsolami, więc przy planach zakupowych warto brać pod uwagę tylko te modele, które zaleca sam producent adaptera.

Warto też tutaj dodać, że, póki co, nic nie wiemy o możliwości zamontowania większego dysku. Mają one dwie ważne zalety względem rozmiaru 2230 – są o wiele tańsze i powszechniejsze. Jednak zamontowany taki dysk będzie wystawać z konsoli. Warto mieć to na uwadze.

Ile kosztuje taki adapter?

Opisywany dzisiaj adapter Expansion Card kosztuje około 120 złotych. W połączeniu z samodzielnie kupionym dysku NVMe nadal uzyskujemy o wiele niższe koszty niż jakbyśmy chcieli zakupić oryginalny nośnik Seagate 1 TB, który to kosztuje około 1000 złotych. Mało tego, w każdej chwili dysk można zmienić i ładnie sobie nimi żonglować.

Źródło: Tomshardware przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!