Strona główna Aktualności Samsung przygotuje milion sztuk elastycznego smartfona. Cena przyćmi telefony Apple

Samsung przygotuje milion sztuk elastycznego smartfona. Cena przyćmi telefony Apple

-

Czy nadchodzi nowa era składanych i elastycznych smartfonów? Tego jeszcze nie wiadomo, ale wiemy już co w tym temacie pokazał Samsung. Na konferencji SDC 2018 (Samsung Developer Conference) zaprezentował swój prototyp z giętkim ekranem.

składany Samsung

Milion sztuk Galaxy F to cel Samsunga

To jeszcze prototyp, więc nie wiemy jak ostatecznie będzie wyglądał Samsung Galaxy F. Według mnie na razie jest to „średnio na jeża”, ponieważ telefon wygląda dość grubo i topornie mimo swojej innowacyjności. Prezes Samsung Mobile Communications DJ Koh (Gao Dongzhen) powiedział, że w planach jest wyprodukowanie miliona takich urządzeń. Myślę, że nie jest to dużo, jeśli spojrzymy przez pryzmat flagowców Samsunga, które w miesiącu premier sprzedają się w około 10 milionach egzemplarzy. Z drugiej strony nie padły jeszcze ceny, które mogą okazać się horrendalne (według przewidywań nawet $1,770). Oczywiście jeśli zapotrzebowanie okaże się większe, to firma zwiększy produkcję. Według prezesa Samsunga prawie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik i gotowe do sprzedaży potencjalnym klientom. Już dwa miesiące temu Gao Dongzhen spotkał się z dyrektorem generalnym Google Sundarem Pichai, aby przedyskutować zachowanie interfejsu. O efekcie ich działań pisaliśmy na naszym portalu już wcześniej. Według poczynionych założeń, smartfon z linii Galaxy F ma się pojawiać co roku podobnie jak „eski” czy Note.

Jeśli szykujecie się na zakup Galaxy F, to możecie trochę poczekać. Telefon na początku będzie sprzedawany w Ameryce Północnej oraz Korei Południowej. Ostateczny model może wyglądać nieco inaczej, ponieważ Samsung wciąż prowadzi badania. Obecnie elastyczny ekran Infinity Flex ma przekątną 7,3 cala (czyli większą niż Xiaomi Mi Max 3). Po złożeniu na zewnątrz znajdziemy dodatkowy wyświetlacz 4,59″ o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 840 × 1960 px.

Co sądzicie o składanym wyświetlaczu Samsunga? Myślę, że nawet jeśli Koreańczykom nie uda się sprzedaż Galaxy F, to i tak mogą zbić majątek na produkcji i sprzedaży elastycznych wyświetlaczy.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej