Seria ASUS ROG Phone 8 zapowiada się wyśmienicie! Co o niej wiemy?

ASUS ROG Phone 7
ASUS ROG Phone 7

Gamingowa seria smartfonów ROG od ASUS cieszy się dużą popularnością wśród bardziej wymagających użytkowników, więc dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że producent pracuje aktualnie nad kolejną generacją flagowych modeli. Zobaczcie sami, co już wiemy na temat ASUS ROG Phone 8. 

Czym zaskoczą nadchodzące smartfony ROG Phone 8?

Na ten moment pewnym jest fakt, że sercem nadchodzących gamingowych bestii zostanie najwydajniejszy aktualnie procesor Qualcomm, czyli Snapdragon 8 Gen 3. SoC wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.3 GHz, pięciu rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A520 o taktowaniu 2.3 GHz oraz układu graficznego Adreno 750. 

Zapowiedź premiery ROG Phone 8
Zapowiedź premiery ROG Phone 8 (fot. producenta)

Nadchodzące telefony z serii dostrzeżone zostały w bazie danych IMEI, dzięki czemu wiemy, że całą serię z pewnością tworzyć będą jeszcze modele ROG Phone 8 Pro oraz ROG Phone 8 Ultimate. 

Nieoficjalnie mówi się, że model o oznaczeniu ASUS_AI2401_A, który pojawił się w bazie Geekbench to ASUS ROG Phone 8 Ultimate. Model ten w momencie testów wyposażony był w procesor Snapdragon 8 Gen 3, 16 GB pamięci operacyjnej RAM oraz pracował pod kontrolą systemu Android 14. Taki zestaw uzyskał w teście jednego rdzenia 2213 punktów oraz 7048 punktów w teście wielu rdzeni. 

Zapowiedź premiery ROG Phone 8
źródło: 91mobiles

Specyfikację dopełniać ma ekran AMOLED o przekątnej około 6,8-cala, maksymalnie 24 GB pamięci operacyjnej RAM, pamięcią wewnętrzną 512 GB oraz akumulatorem o pojemności 6000 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy co najmniej 65 W. 

Data premiery nowości ASUS nie jest jeszcze znana, ale smartfony mogą zadebiutować jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego. Warto mieć na uwadze, że seria ROG Phone 7 zadebiutowała w kwietniu. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!