Seria iQOO 5 zostanie oficjalnie zaprezentowana już 17 sierpnia!

Seria iQOO 5 zostanie oficjalnie zaprezentowana już 17 sierpnia!

Wczoraj w sieci pojawiły się plotki mówiące, że pierwsze sprzęty z serii iQOO 5 zostaną zaprezentowane światu już w sierpniu tego roku. Teraz datę premiery ujawnił sam producent publikując w sieci plakat zapowiadający to wydarzenie!

Seria iQOO 5 na horyzoncie

Plakat został oczywiście opublikowany w chińskim serwisie Weibo. Bardzo często tego typu grafiki ujawniają nam szczegóły dotyczące samej specyfikacji i tak naprawdę podobnie sytuacja wygląda i w tym przypadku. Na plakacie możemy dostrzec napisy odwołujące się do technologii szybkiego ładowania zaprezentowanej jakiś czas temu przez iQOO. Rozwiązanie to oferuje moc ładowania na poziomie 120 W i wystarczy 15 minut, aby naładować ogniwo o pojemności 4000 mAh od 0% do 100%. Tym samym możemy być wręcz pewni, że technologia ta zostanie wykorzystana przynajmniej w jednej z nowości, która trafi na rynek już 17 sierpnia.

Seria iQOO 5 zostanie oficjalnie zaprezentowana już 17 sierpnia!

Według plotek na konferencji organizowanej przez producenta z Państwa Środka mamy zobaczyć zarówno topowy smartfon jak i jedno tańsze urządzenie. O tym drugim nie wiemy zbyt wiele, ale bardzo możliwe, że nowym flagowcem będzie sprzęt, którego prototyp iQOO pokazało podczas targów ChinaJoy. Wprawdzie firma nie ujawniła pełnej specyfikacji tego smartfona, ale to właśnie on był pierwszym telefonem tego producenta wspierającym szybkie ładowanie o mocy 120 W.

Seria iQOO 5 zostanie oficjalnie zaprezentowana już 17 sierpnia!

Zobacz także: iQOO prezentuje szybkie ładowanie o mocy 120 W!

Bardzo możliwe, że za wydajność w nadchodzącej nowości odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 865+. Na froncie mamy natomiast znaleźć ekran AMOLED o odświeżaniu 120 Hz. Patrząc na zaprezentowany prototyp możemy dostrzec także pojedynczy aparat do selfie ukryty w niewielkiej dziurce w jednym z górnych rogów wyświetlacza. Oczywiście nowości iQOO trafią w pierwszej kolejności na rynek chiński. Ciężko powiedzieć czy nowa seria pojawi się także w wersji globalnej, ale zapewne informacje na ten temat pojawią się dopiero jakiś czas po oficjalnej premierze. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się iQOO 3 5G.

Czego oczekujecie po nowych smartfonach iQOO? Czekacie na premierę tych urządzeń? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!