Shutter wrócił i to z aktualizacją do wersji 0.95!

shutter

Od niemalże samego początku mojego korzystania z Linuxa znam naprawdę świetne narzędzie o nazwie Shutter. Jest to program dający nam rozszerzone możliwości dotyczące robienia zrzutów ekranu. Niestety, od jakiegoś czasu aplikacja nie była aktualizowana i przestała działać poprawnie. Jak się jednak okazuje, autor wrócił do pracy nad swoim dziełem i właśnie zaktualizował Shuttera!

Shutter

Shutter to była niegdyś jedna z najlepszych aplikacji na Linuxa i sam z niej korzystałem tak długo jak się dało. Pozwalała ona na wygodne wykonywanie dobrze dociętych zrzutów ekranu. Niestety, program nie był dłuższy czas aktualizowany aż przestał działać poprawnie. U mnie objawiało się to tym, że podczas robienia zrzutu ekranu narzędzie po prostu się wyłączało. Z tego też powodu na KDE neon zmuszony zostałem zainstalować Flameshot, natomiast na Pop!_OS korzystam z wbudowanego narzędzia do zrzutów ekranu.

Warto przeczytać: No nareszcie! Sprzęt Logitech będzie lepiej współpracować z Linuxem

Shutter zaktualizowany!

Rozwój Shuttera od wielu lat stał w miejscu, a to sprawiało, że przestał on działać poprawnie. Na szczęście deweloper wrócił do pracy nad swoim projektem i zaktualizował swoje dzieło. Właśnie Shutter został uaktualniony do wersji 0.95, która wnosi małe, ale ważne elementy.

Przede wszystkim porzucono niemalże wszystkie stare biblioteki z Perl GNOME2. Do tego poprawiono tłumaczenie i pozbyto się zależności gnome-perl, gnome-vfs-perl, libgnome2-perl oraz libgnome2-vfs-perl.

Shutter
Shutter w systemie Pop!_OS

Jak zainstalować Shutter 0.95 w Ubuntu? To bardzo proste! Wystarczy wpisać poniższe komendy:

sudo add-apt-repository ppa:linuxuprising/shutter
sudo apt install shutter

Program możemy również zainstalować pobierając odpowiednią paczkę instalacyjną lub decydując się na menedżer pakietów snap.

Jak często robicie zrzuty ekranu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!