Nareszcie! Signal automatycznie usunie stare wiadomości

Signal

Signal to ostatnio całkiem popularny komunikator, który – wraz z Telegramem – zyskał rozpoznawalność dzięki problemom WhatsAppa. W końcu twórcy dodali funkcję, która usprawni bezpieczeństwo.

Signal to komunikator internetowy, który niedawno zdobył na popularności. Wszystko dzięki zmianom, które zaszły w WhatsAppie. Z tego też powodu Signal, zaraz obok Telegrama, był chętnie wybierany jako zamiennik produktu Facebooka.

Signal automatycznie usunie stare wiadomości

Jak się okazuje, Signal dodał prostą i powszechną, ale zarazem bardzo ważną funkcję. Chodzi o automatycznie usuwanie starych wiadomości. Jednak to nie aplikacja ustali jakie wiadomości są wystarczająco stare, a sam użytkownik. Do wyboru będzie sporo różnych kombinacji czasu po jakim dojdzie do usunięcia – może to być zarówno 5 minut, jak i 4 tygodnie.

Signal

Warto jednak dodać, że nie jest to w 100% idealnie rozwiązanie. Co prawda, konwersacja się usunie, jednak jeden z rozmówców może wykonać zrzuty ekranu lub inną formę archiwizacji, co pozwoli później na odczytanie tych wiadomości. Pomimo tego problemu, nadal jest to krok w dobrą stronę i dobrze, że Signal się rozwija.

Stosowna aktualizacja już trafia do użytkowników i można ją pobrać chociażby za pośrednictwem Sklepu Google Play. Może warto dać szansę temu komunikatorowi?

Źródło: Signal

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!