OPPO szykuje konkurencję dla Samsunga Galaxy Z Flip

galaxy z flip moto razr
Samsung Galaxy Z Flip i Moto RAZR

To była kwestia czasu, kiedy kolejni producenci będą wprowadzać na rynek składane smartfony. Teraz wszystko wskazuje na to, że OPPO przygotowuje składany telefon. Urządzenie ma stylistyką odpowiadać Samsungowi Galaxy Z Flip.

Nadchodzi składane OPPO

Wygląda na to, że OPPO też skusi się na składane smartfona, pomimo pokazania naprawdę ciekawego konceptu urządzenia. W chińskim serwisie społecznościowym Weibo pojawiła się informacja o tym, że producent ten szykuje składany telefon, który może przypaść do gustu żeńskiej części społeczeństwa. Mowa tutaj o smartfonie, który składał się będzie tak jak Samsung Galaxy Z Flip lub Motorola RAZR.

OPPO X
Model X

Opublikowane informacje sugerują, że smartfon będzie miał po złożeniu 2 cale. Nie wiadomo jednak, czy przeciek sugeruje przekątną wyświetlacza, czy też całego, złożonego urządzenia. Po rozłożeniu składak OPPO ma mieć 7 cali i wygląda na to, że będzie to największy składak dostępny obecnie na rynku, jednocześnie będąc najbardziej kompaktowym telefonem tego typu.

Składany smartfon OPPO podobno ma dostać wyświetlacz LTPO z wysoką częstotliwością odświeżania. Kilka miesięcy temu serwis LetsGoDigital poinformował o patencie na mechanizm składania i teraz widać dlaczego. Bardzo możliwe jest, że zawias zastosowany w nowym modelu będzie pozwalał na rozłożenie pod różnym kątem, tak jak oferują to urządzenia konkurencji.

Galaxy Z Flip
Galaxy Z Flip

Niedługo na rynek powinny trafić odświeżone modele składanych smartfonów Samsunga i Motoroli. Koreańczycy powinni pokazać Galaxy Z Flip 3 tego lata, jednak o planach Chińczyków niestety nadal nic nie wiadomo. Możliwe, że nowa Motorola zadebiutuje jesienią, tak jak poprzedni RAZR (wrzesień).

Zagadką pozostaje jednak kwestia, w którą stronę ze specyfikacją pójdzie OPPO. Motorola zdecydowała się na średniopółkowe komponenty, podczas gdy Samsung umieścił w telefonach podzespoły flagowe. Pewnym jest jedynie to, że składany telefon OPPO nie będzie urządzeniem tanim. Patrząc na politykę cenową firmy w kwestii flagowców nie oczekiwałbym ceny niskiej jak Xiaomi Mi MIX Fold. Raczej szedłbym w znacznie wyższe kwoty na poziomie 2000$ podczas premiery.

Źródło: phonearena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!