skROOT: Wiemy jaką tapetę będzie miało Ubuntu 19.10 oraz GSConnect ze sporą aktualizacją

ubuntu 19.10
Tapeta Ubuntu 19.10

Już za około półtora miesiąca, a dokładnie 17 października, opublikowana zostanie wersja stabilna Ubuntu 19.10. Jest ona przez nas szczególnie wyczekiwana, bowiem będzie całkiem celnym prototypem tego, co ujrzymy w Ubuntu 20.04, czyli w przyszłym LTS-ie (Long-Term Support). Właśnie poznaliśmy oficjalną tapetę tej odsłony systemu od Canonical. GSConnect – świetne narzędzie do synchronizacji danych między komputerem a smartfonem – otrzymało ciekawą aktualizację!

Tapeta Ubuntu 19.10 Eoan Ermine jest… urocza

Wielkimi krokami zbliża się premiera Ubuntu 19.10. To oznacza stworzenie konkursu na tapetę, która będzie tą domyślną w najnowszej odsłonie systemu od Canonical. Tapeta z Ubuntu 19.04 Disco Dingo tak mi się spodobała, że zagościła na moim komputerach z… Windowsem.

A jakie nowości wniesie Ubuntu 19.10? Więcej dowiecie się z tego wpisu: Ubuntu 19.10 Eoan Ermine: Kiedy się pojawi i co wniesie?

Tapeta z Ubuntu 19.10 jest bardzo podobna do tej domyślnej z poprzedniej odsłony tego OS-a, jednak zamiast “dyskotekowego pieska” mamy tutaj ermine, czyli po polsku gronostaja. Tapetę w pełnej rozdzielczości możecie pobrać >stąd<.

skROOT: Wiemy jaką tapetę będzie miało Ubuntu 19.10 oraz GSConnect ze sporą aktualizacją

GSConnect z nową aktualizacją

GSConnect to narzędzie bazujące na KDE Connect. Jest to platforma, która umożliwią na synchronizację danych między smartfonem z Androidem a komputerem z Linuxem. Tę aplikację porównać można do Your Phone z Windowsa, jednak pingwinie rozwiązanie pojawiło się o wiele wcześniej.

Warto sprawdzić: KDE Connect również na system Windows 10!

Właśnie deweloperzy wydali GSConnect w wersji v26. Największą nowością jest sterowanie odtwarzaniem multimediów na telefonie z poziomu komputera (do tej pory działało to w drugą stronę). Z innych, nowych elementów warto wymienić:

  • eksperymentalną synchronizację schowka na Wayland
  • odczytywanie grupowych MMS-ów z poziomu komputera
  • wsparcie dla przeglądarki Brave
  • wsparcie dla menadżera plików Nemo
  • wtyczka do kontaktów
  • poprawki dot. SMS-ów.

Jak podoba się Wam nowa domyślna tapeta z Ubuntu 19.10? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!