SkyShowtime będzie kolejnym konkurentem Netflixa w Polsce

skyshowtime

Netflix to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych tego typu platform. W Polsce jednak mamy wiele więcej usług dających dostęp do ogromnych pokładów filmów i seriali. To oczywiście nie oznacza, że swoich sił nie może próbować jakiś nowy gracz – na przykład SkyShowtime.

SkyShowtime w Polsce jeszcze w 2022 roku

Już za jakiś czas w Polsce wystartuje nowa platforma SVOD, która będzie działać podobnie jak Netflix. Za SkyShowtime stoi duet spółek Comcast oraz ViacomCBS. Biblioteka nowej usługi ma być całkiem bogata i oferować wiele oryginalnych produkcji ze Sky, NBCUniversal Pictures, Peacock, Paramount+, Showtime, Paramount Pictures oraz Nickelodeon. Niestety, nie wymieniono żadnych konkretnych produkcji, choć w skład produktów wyżej wymienionych wytwórni wchodzi między innymi Californication czy Dexter.

Tak jak wspomniałem wyżej, planowany start platformy w Polsce ma odbyć się jeszcze w 2022 roku. Co ważne, dokładnie w tym samym momencie usługa zadebiutuje w 20 innych krajach Starego Kontynentu, w tym w Hiszpanii czy Portugalii.

Sam jakiś czas temu zainteresowałem się alternatywami Netflixa, a zacząłem od Viaplay. Mam sporo zastrzeżeń wobec tej platformy, jednak znajdziemy tam produkcje, które na próżno szukać gdzieś indziej – zwłaszcza gdy chcemy pooglądać klimatyczne seriale, a raczej kryminały skandynawskie. O Viaplay więcej dowiecie się >>stąd<<.

Źródło: Informacja prasowa, android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!