Viaplay już w Polsce. Wygląda ciekawie, ale wady są dotkliwe

viaplay

W Polsce mamy dostęp już do wielu usług VOD. Nie zaszkodzi jednak temu, aby pojawiła się jeszcze jedna. Tym razem do naszego kraju zagościła Viaplay. Będziecie subskrybować?

Viaplay wygląda OK, ale warto zwrócić uwagę na szczegóły

Viaplay to usługa streamingowa, która właśnie wystartowała w Polsce. Odpowiedzialna za nią jest NENT Group, która zadbała, aby na dzień dobry było co oglądać. Z pewnością wielu zaskoczy dostęp do transmisji Ligi Europejskiej UEFA w sezonach 2021/2022 oraz 2023/2024. Nie zabraknie również dostępu do Bundesligi, Ligi Konferencji Europy, europejskiej kobiecej ligi piłkarskiej, a nawet Copa América 2024 i Formuły 1. Dla fanów sportu jest to świetny zestaw.

viaplay

Na dzień dobry dostajemy również 70 oryginalnych produkcji Viaplay, a we współpracy z polskimi twórcami powstają kolejne. Entuzjastów dobrego kina z pewnością zaskoczy obecność takich filmów jak Spider-Man, Bourne czy Indiana Jones. A ile to kosztuje? Cena miesiąca subskrypcji to 34 złote.

Usługa ma jednak ukryte minusy. Przede wszystkim odpalane filmy i seriale są dobrej jakości, jednak jest to tylko 1080p (Full HD), czyli zdecydowanie za mało jak na 2021 rok. Aktualnie coraz więcej osób wyposażyło się w odbiorniki 2K lub 4K i chciałoby wykorzystać ich potencjał. Mało tego, wydarzenia sportowe uruchamiane są tylko w jakości 720p (HD), co jest zdecydowanie małą wartością. Co więcej, opóźnienia transmisji mogą sięgać nawet 90 sekund.

viaplay

Warto dodać, że usługa dzisiaj wystartowała w Polsce, jednak nie przygotowano żadnych specjalnych promocji. Jedyną opcją jest darmowe 30 dni subskrypcji, jednak coś podobnego oferuje niemalże każdy usługodawca.

Może zdecyduje się na uruchomienie darmowego okresu próbnego, aby sprawdzić co tam takiego jest do obejrzenia. Znalazłem nawet dedykowaną aplikację w Microsoft Store na Xbox Series S.

Źródło: Viaplay przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!